Wygrana z „El Tomba”

Boca Juniors pokonali na La Bombonera 2:1 Godoy Cruz w spotkaniu 17. kolejki Liga Profesional de Fútbol 2021. Dzięki wygranej Xeneizes” utrzymali trzecie miejsce w ligowej tabeli. Jednocześnie zanotowali trzeci tryumf z rzędu!

Boca Juniors vs Godoy Cruz 2:1 (2:1)

Gole – 0:1 Tomás Badaloni (10′), 1:1 Frank Fabra (38′), 2:1 Luis Vázquez (45+1′)

Ostatnie dwa porywające tryumfy pozwoliły myśleć, że Boca błyskawicznie otrząsnęła się po przegranym El Superclásico. Dzisiaj zawodnicy Sebastiána Battaglii potwierdzili znowu, iż derbowa wtopa wręcz pobudziła ich do lepszej gry.

Spotkanie niewesoło rozpoczęło się dla „Xeneizes”. Na początku to goście z Mendozy ruszyli do ofensywy.

Agustín Rossi musiał obronić strzał z dystansu Martína Ojedy, natomiast Valentín Burgoa chybił nisko przymierzywszy na boku szesnastki.

Za to w 10 minucie Burgoa dośrodkował, a Tomás Badaloni celną główką w okolicy piątego metra trafił do siatki.

Chwilę później wyrównać mógł Luis Vázquez, który wybiegł jeden na jednego z bramkarzem i karygodnie spudłował zza piątego metra w klarownej akcji.

Wśród przyjezdnych ich kapitan Damián Pérez pomylił się niskim strzałem dalszego zasięgu.

Dla Boca dwukrotnie z dystansu tak, jak w poprzednich dwóch starciach próbował gola zdobyć Agustín Almendra. Jednakże tym razem jego rzeczone próby odpierał Juan Espínola.

Podczas złożonej akcji z boku pola karnego dograł nisko Cristian Pavón. Piłkę odbił bramkarz, potem trąciło ją dwóch defensorów i ostatecznie Espínola zablokował przymierzenie z centrum pola karnego Aarona Molinasa.

Wreszcie udało się wyrównać w 38 minucie, kiedy Frank Fabra otrzymawszy futbolówkę ze środka pola wybiegł sam na sam od boku szesnastki i sprytnym uderzeniem zza linii bocznej pola bramkowego znalazł drogę do „pajęczyny”.

W 41 minucie po podaniu Molinasa jeden na jednego wybiegł Vázquez, aczkolwiek nie poradził sobie w dogodnej okazji i jego uderzenie zablokował paragwajski bramkarz gości.

Natomiast w doliczonym czasie pierwszej połowy Luis Vázquez zrehabilitował się za wcześniejsze dwa niewypały! Nagle wybiegł z akcją jeden na jednego, tym razem w polu karnym nie marnując doskonałej szansy.

20-latek będący podczas tego półrocza najskuteczniejszym graczem Boca zdobył swego piątego gola w bieżącym czempionacie.

U samego wstępu drugiej odsłony atak „Winiarzy”, podczas jakiego Rossi musiał wybić strzał piętą z bliska autorstwa Ezequiela Bullaude.

Jednakże częściej nacierali prowadzący „Xeneizes”. Cristian Pavón dostąpił okazji sam na sam w szesnastce, podobnej do tej Vázqueza sprzed przerwy.

„Kichan” dla odmiany nie zachował zimnej krwi i jego uderzenie zahamował nogami Espínola. Dobitka Almendry z okolicy szesnastego metra poleciała w trybuny.

Oprócz tego rezerwowy Norberto Briasco-Balekian spudłował obok słupka z ubocza 16-tki, zaś inny niski strzał na środku pola karnego w wykonaniu Juana Ramíreza zdołał sparować goalkeeper przyjezdnych.

Skład Boca Juniors: Agustín Rossi – Marcelo Weigandt, Carlos Izquierdoz [C], Marcos Rojo, Frank Fabra – Agustín Almendra (69′, Norberto Briasco-Balekian), Jorman Campuzano, Juan Ramírez (84′, Diego González) – Aaron Molinas (64′, Rodrigo Montes) – Cristian Pavón, Luis Vázquez (84′, Exequiel Zeballos)

Sędziował: Patricio Loustau

Boca Juniors odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu, utrzymując się na najniższym stopniu podium ze zdobytymi 30 punktami. W weekend, podczas następnej kolejki „Bosteros” czeka wyjazdowy pojedynek przeciw Vélezowi.

Natomiast Godoy Cruz po okresie lepszej formy wraca do przeciętnej dyspozycji. Mendoska drużyna okupuje dwunastą lokatę, mając 23 oczka.

To pierwsza porażka „El Expreso del Tomba” pod okiem Diego Floresa – nastąpiła ona dopiero w dziesiątym oficjalnym boku za jego kadencji.

Oba kluby być może spotkają się ze sobą jeszcze raz – w finale Pucharu Argentyny. Jeżeli oczywiście wcześniej przejdą półfinały.