Początek operacji Superclasico

SuperclasicoZawodnicy Boca Juniors dzisiaj powracają do treningów po dniu przerwy jaki otrzymali w poniedziałek. Tym samym rozpoczynają przygotowania do niedzielnego spotkania derbowego z River Plate na La Bombonera. Mecz ten tradycyjnie wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko w Argentynie i Ameryce Południowej.

Trener Carlos Bianchi zapowiedział już powrót do składu Daniela Diaza i Cristiana Erbesa, którzy w meczu z Quilmes pauzowali z powodu kartek. Zastapią oni Claudio Pereza i Federico Bravo. Ten ostatni i tak nie mógłby zagrać z River Plate, gdyż w niedzielę otrzymał czerwoną kartkę.

Prawdopodobny skład na Superclasico:
Agustín Orion – Hernán Grana, Daniel Diaz, Juan Forlín, Emanuel Insua – Cristian Erbes, Fernando Gago, Juan Sánchez Mino – Juan Roman Riquelme – Luciano Acosta, Emmanuel Gigliotti.

Mecz poza prestiżowym znaczeniem dla Boca pokaże, czy Xeneizes włączą się jeszcze do walki o mistrzostwo. Praktycznie na półmetku rywalizacji mają 6 punktów straty do liderującego Colon de Santa Fe. Co prawda nie przegrali czterech ostatnich spotkań, ale dwa ostatnie tylko zremisowali i kolejna strata punktów spowoduje, że strata do czołówki będzie już bardzo duża.

Niedzielny mecz będzie 192 pojedynkiem ligowym w erze profesjonalnego futbolu. Bilans jest korzystny dla Bosteros i wynosi 70 wygranych, 59 remisów i 62 porażki.

Millonarios ostatni raz wygrali na La Bombonera w 2004 roku, a jedyną bramkę strzelił Fernando Cavenaghi, który obecnie ponownie gra w ataku River Plate.

Biuro prasowe Xeneizes oczekuje około 150 akredytacji dla przedstawicieli mediów. Swoich przedstawicieli zapowiedzieli przedstawiciele z m.in. Izraela, Hiszpanii, USA, Czech, Francji, Japonii, Belgii, Urugwaju.

tealm.com.ar

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.