Dreszczowiec bez happy endu

Boca Juniors przegrali u siebie 3:4 z Union de Santa Fe, w spotkaniu 19. kolejki sezonu Torneo AFA 2015. Mecz na La Bombonera miał bardzo emocjonujący przebieg, a Xeneizes od 26 minuty grali w osłabieniu po wyrzuceniu z boiska Augustina Oriona.

Kluczowym momentem całego spotkania była 26 minuta, gdy arbiter wyrzucił z boiska Augustina Oriona. Bramkarz Xeneizes w brutalny sposób sfaulował w polu karnym  Lucasa Gambę i sędzia nie miał innego wyjścia jak podyktować jedenastkę i pokazać czerwoną kartkę. Do tego czasu gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Jonathana Calleriego w 7 minucie. Goście grając w przewadze w 36 minucie strzelili drugiego gola, a jego autorem był Mauricio Martínez, który wykorzystał fatalny błąd w obronie Daniela Diaza. “Cata” w tym spotkaniu był jednym z najsłabszych wśród Bosteros i “maczał palce” przy 2 z 4 goli dla Unionu.

Xeneizes pomimo gry w osłabieniu przez większość spotkania mieli optyczną przewagę i uparcie dążyli do odwrócenia jego losów. Niestety głupie błędy w defensywie zniweczyły wszelkie starania. Bosteros dwukrotnie jednak potrafili doprowadzać do remisu. Najpierw tuż po wznowieniu drugiej połowy na 2:2 wyrównał Carlos Tevez, tym samym zanotował swoje pierwsze trafienie po powrocie na La Bombonera. Następnie w 88 minucie Jonathan Calleri kapitalną główką doprowadził do stanu 3:3. Goście byli jednak bezlitośnie skuteczni i na trafienia napastników Boca odpowiedzieli golami Emanuela Briteza w 65 minucie i Lucasa Gamby w już doliczonym czasie gry.

Boca Juniors vs Union de Santa Fe – 3:4 (1:2)
1:0 Jonathan Calleri (7′)
1:1 Victor Malcorra (karny 31′)
1:2 Mauricio Martínez (36′)
2:2 Carlos Tevez (46′)
2:3 Emanuel Britez (65′)
3:3 Jonathan Calleri (88′)
3:4 Lucas Gamba (90′)