Diego Perotti ostatnim wzmocnieniem

Diego Perotti w ciągu najbliższych godzin zostanie ogłoszony zawodnikiem Boca Juniors. Argentyńskie media twierdzą, że zostanie wypożyczony z hiszpańskiej Sevilli na pół roku z opcją pierwokupu za 2,5 mln dolarów.

Zawodnik w ciągu kilku najbliższych godzin ma pojawić się w Buenos Aires i przejść niezbędne badania medyczne. Jego wypożyczenie po zamknięciu okna transferowego było możliwe, gdyż bardzo poważnej kontuzji doznał Joel Acosta. W tej sytuacji AFA wyraziła zgodę na jeszcze jedno wzmocnienie Boca Juniors.

Diego Perotti w lipcu br. skończy 26 lat i choć jest wychowankiem Boca Juniors, to jeszcze nie miał okazji grać w najwyższej klasie rozgrywkowej w swojej ojczyźnie. W sezonie 2006-2007 grał jedynie w trzecioligowym wówczas Deportivo Morón, w którym w 34 spotkaniach strzelił 6 bramek. W lecie 2006 roku podpisał kontrakt z hiszpańską Sevilla FC i początkowo występował w jej rezerwach. Od sezonu 2008/2009 grał już w pierwszej drużynie. Do grudnia 2013 roku rozegrał w niej 118 spotkań ligowych i strzelił 10 bramek. Ma już za sobą również kilka spotkań w reprezentacji Argentyny. Co ciekawe ojciec pomocnika, Hugo, również grał w Boca Juniors w latach 1977-1984.

lanacion.com.ar

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.