Diego Martínez nowym trenerem

Embed from Getty ImagesDiego Martínez zostanie nowym trener Boca Juniors. Były trener Huracan i Tigre podpisał dwuletnią umowę obowiązującą do końca grudnia 2025 roku. Oficjalnie swoje stanowisko obejmie 2 stycznia 2024 roku, kiedy to również zostanie oficjalnie zaprezentowany na specjalniej konferencji prasowej.

45-letni Martinez by zostać trenerem Boca Juniors musiał wpierw rozwiązać swoją umowę z Huracan. Obowiązywała ona jeszcze przez pół roku. By została rozwiązana już teraz, musiał wpłacić kwotę odpowiadającą jego 6 miesięcznemu wynagrodzeniu w tym klubie.

Diego Martinez do 2015 roku pracował z drużynami juniorskimi i młodzieżowymi Boca Juniors. Następnie odszedł z klubu by pracować z druzynami seniorskimi. W 2016 roku zdobył mistrzostwo Primera D z Ituzaingó. Następnie prowadził Cañuelas (Primera C), Comunicaciones (B Metropolitana), Midland (Primera C), Estudiantes de Buenos Aires (B Metro i Primera Nacional). W sierpniu 2020 roku po raz pierwszy objął klub pierwszoligowy Godoy Cruz, gdzie popracował tylko poł roku. Od stycznia 2021 do czerwca 2023 pracował w Tigre, a ostatnie poł roku w Huracan.

Jego największe sukcesy związane są z pracą w Tigre. Najpierw awansował z nim do Primera Division. Następnie wygrał Primera Nacional 2021, dotarł do finału Copa de la Liga Profesional 2022, gdzie w finale przegrał 0;3 z Boca Juniors. Przez ostatnie poł roku prowadził Huracan i udało mu się obronić przed spadkiem.

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.