Defensa y Justicia vs Boca Juniors – pon. 1:30

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Defensa y Justicia w spotkaniu 20. kolejki Superliga Argentina 2018/2019. Spotkanie zostanie rozegrane na Estadio Norberto Tomaghello w stołecznej dzielnicy Florencio Varela i poprowadzi je jako arbiter główny Fernando Echenique.

Patrząc na tabelę obu drużyn będzie to hit 20 kolejki. Defensa y Justicia sensacyjnie bije się o mistrzostwo z Racing Club i w razie wygranej zrówna się z „La Academia” punktami, która w nocy wygrała na wyjeździe 3:1 z Independiente w prestiżowych derbach Avellaneda. Boca Juniors z kolei rozegrali już wszystkie zaległe spotkania i niestety mają niewielkie szanse na obronę mistrzowskiego tytułu. Do końca sezonu pozostały już tylko 6 spotkań do rozegrania, a „Xeneizes” tracą do liderującego Racing Club aż 13 punktów.

Ewentualna wygrana pozwoliłaby zniwelować stratę do 10 oczek (do Defensa y Justicia do 7 pkt.) i zachować cień szansy na ostateczny triumf. Patrząc bardziej realnie „Bosteros” muszą skupić się na walce o TOP 4 dający prawo gry w przyszłorocznym Copa Libertadores, a ich przewaga nad kolejnymi ekipami oscyluje w granicach 1-3 oczka.

Środowa porażka u siebie w zaległym meczu z Atlético de Tucumán praktycznie przekreśliła szansę na zdobycie trzeciego pod rząd mistrzowskiego tytułu. Ponadto urazu mięśniowego nabawił się Cristian Pavón i nie będzie zdolny do gry przez miesiąc. Również jego naturalny zmienik Sebastián Villa ma problemy z kostką i nie zagra w dzisiejszym meczu. Trener  Gustavo Alfaro nie będzie mógł również liczyć na pauzującego za kartki  Nahitana Nándeza. W tej sytuacji w pomocy zamiast Urugwajczyka zagra Jorman Campuzano, a w ataku Mauro Zárate zagra prawdopodobnie za dwójką napastników Carlos Tévez – Darío Benedetto.

Przypuszczalne składy

Defensa y Justicia (4-4-2):
Ezequiel Unsain – Nicolás Tripichio, Alexander Barboza, Rafael Marcelo Delgado – Domingo Blanco, Lucas Villarruel, Alexis Castro – Ignacio Aliseda, Fernando Márquez, Bautista Merlini

Boca Juniors (4-4-2):
Esteban Andrada – Julio Buffarini, Lisandro López, Carlos Izquierdoz, Emmanuel Mas – Agustín Almendra, Iván Marcone, Jorman Campuzano – Mauro Zárate – Carlos Tévez, Darío Benedetto

Sędzia: Fernando Echenique

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź