Defensa y Justicia vs Boca Juniors – pon. 1:30

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Boca Juniors zagrają na wyjeździe z Defensa y Justicia w spotkaniu 15. kolejki Liga Profesional de Fútbol. Xeneizes po dwóch bezbramkowych remisach muszą w końcu wygrać by wciąż zachować szanse na walkę o mistrzostwo.

Boca Juniors do liderującego Atlético Tucumán tracą już 9 punktów. Rywalizacja ligowa jest praktycznie na półmetku i czas by w końcu ekipa Hugo Ibarry zaczęła regularnie punktować. Teoretycznie rywal jest ekipą na przysłowiowe przełamanie, gdyż gospodarze nie wygrali od czterech spotkań ligowych (2 remisy i 2 porażki). Problem jednak w tym, że ekipa Sebastiána Beccacece to typowa ekipa swojego boiska. Do tej pory u siebie w lidze jeszcze nie przegrała (2 wygrane i 5 remisów), a Bosteros na wyjazdach w tym sezonie grają katastrofalnie (1 wygrana, 1 remis i 4 porażki!).

Trener Hugo Ibarra nie będzie mógł skorzystać na lewej obronie z Franka Fabry. Kolumbijczyk musi pauzować za żółte kartki. W tej sytuacji na środek obrony wskoczy Nicolás Figal, a Agustín Sández zostanie przesunięty na lewą obronę. Prawdopodobnie dojdzie również do zmiany ustawienia z 1-4-3-3 na 1-4-4-2. W tej sytuacji miejsce w składzie straci Óscar Romero, a jego miejsce zajmie Juan Ramírez. Media donoszą również, że być może w ataku zamiast Luisa Vázqueza zagra Nicolás Orsini. W kadrze meczowej wciąż brak Darío Benedetto i Carlosa Zambrano, zawieszonych za bójkę między sobą w przerwie klasyku z Racing Club.

Statystyki:

Obie drużyny do tej pory spotkały się ze sobą w zaledwie 11 spotkaniach oficjalnych. Boca Juniors odnieśli 8 zwycięstw, Defensa y Justicia wygrało raz, a w 2 meczach podał wynik nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy jest korzystny dla Xeneizes i wynosi 14:5. Pełne i szczegółowe statystyki tutaj.

Przypuszczalne składy:

Defensa y Justicia: Ezequiel Unsain – Nicolás Tripichio, Adonis Frías, Nazareno Colombo, Alexis Soto – Brahain Cuello, Kevin Gutiérrez, Lautaro Escalante, Gastón Togni – Andrés Ríos, Nicolás Fernández.

Boca Juniors: Agustín Rossi – Luis Advíncula, Facundo Roncaglia, Nicolás Figal, Agustín Sández – Cristian Medina, Alan Varela, Pol Fernández, Juan Ramírez – Sebastián Villa, Luis Vázquez.

Sędzia: Norberto Tomaghello.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.