De Rossi kończy karierę!

Daniele De Rossi ogłosił dzisiaj oficjalnie zakończenie swojej kariery i tym samym przestał być zawodnikiem Boca Juniors. 36-letni włoski pomocnik rozegrał w barwach Xeneizes zaledwie 7 oficjalnych spotkań i strzelił 1 bramkę. Przez dłuższy czas swojego półrocznego pobytu w klubie borykał się z problemami zdrowotnymi.

De Rossi wziął dzisiaj udział w specjalnej konferencji prasowej w towarzystwie prezydenta Jorge Amora Ameala. Swoją decyzję motywował problemami zdrowotnymi, chęcią powrotu do ojczyzny i sprawami rodzinnymi. Stwierdził również, że nowe władze Boca Juniors przekonywały go by kontynuował swoją grę dla Bosteros.

Tyle wersji oficjalnych z konferencji, bo o jego odejściu szeptano już od w grudniu po zmianie władz klubu. De Rossi trafił do Boca za sprawą Nicolasa Burdisso, który był dyrektorem sportowym za poprzednich władz klubu i przyjacielem włoskiego pomocnika. Po wygraniu wyborów przez Jorge Amora Ameala nie przedłużono umowy z poprzednim trenerem Gustavo Alfaro, a Burdisso zrezygnował ze swojej funkcji. Niewykluczone, że już wówczas jego los w klubie został przesądzony, a nowy trener Miguela Ángela Russo nie widział dla niego miejsca w swojej drużynie.

tycsports.com

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.