Darío Benedetto w Boca!

Nowym napastnikiem Boca Juniors będzie 26-letni Darío Benedetto, który ostatnie lata spędził w Meksyku grając ostatnio w Americe, a wcześniej w Tijuanie.

Władze Xeneizes jeszcze nie potwierdziły jeszcze tej informacji, ale meksykańska prasa informuje, że Boca Juniors doszli już do porozumienia z Americą w sprawie transferu. Sam zawodnik w wywiadach również donosi, że będzie nowym napastnikiem Bosteros. Nieoficjalnie mówi się, że Boca zapłacą za niego 5 mln dolarów, a niebotyczną sumę jak na argentyńskie warunki wezmą z transferu Nicolasa Lodeiro do Montreal Impact. Klub z MLS oferuje za Urugwajczyka identyczną kwotę.

Darío Benedetto w lecie 2013 roku trafił z Arsenalu de Sarandi do meksykańskiego Xolos de Tijuana, w którym to przez półtora roku gry strzelił 21 bramek w 43 spotkaniach. W grudniu 2015 roku kupił go meksykański potentat America wg. niepotwierdzonych informacji za 8 mln dolarów i podpisała z nim 4-letnią umowę. Strzelił w niej 17 bramek w 47 spotkaniach ale ostatnio borykał się z kontuzjami i naciskał na władze klubu, by te pozwoliły mu wrócić do ojczyzny.

“Pipa”, bo taki ma pseudonim napastnik, nigdy nie ukrywał, że prywatnie jest wielkim fanem Xeneizes. Ma nawet nawet na ciele tatuaż z herbem Boca Juniors. Zagorzałą fanką Bosteros jest również jego małżonka. Nic dziwnego, że zawodnik jest bardzo podekscytowany przenosinami na La Bombonera i już nie może się doczekać na możliwość wspólnej gry z Carlosem Tevezem.

* szczegółowe statystyki Benedetto – tutaj.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.