Daniele De Rossi przedłuży kontrakt?

DanieleDeRossiKontrakt

Od dłuższego czasu nie mieliśmy okazji zobaczyć Daniele De Rossiego w akcji. W połowie września 36-letni Włoch doznał kontuzji, którą wprawdzie wyleczył już w drugiej połowie października, aczkolwiek od tego momentu ciągle nie dostał swojej szansy na wykazanie się od trenera Gustavo Alfaro. Mimo to legendarny pomocnik AS Roma bez względu na wynik zbliżających się wyborów prezydenckich w klubie ma przedłużyć kontrakt z Boca Juniors do końca 2020 roku!

Jego obecna umowa z najpopularniejszym argentyńskim klubem obowiązuje do czerwca 2020, ale zawiera klauzule umożliwiające mu zerwanie kontraktu w styczniu oraz po zakończeniu kampanii ligowej w marcu.

Póki co rozegrał w barwach “Azul y Oro” pięć oficjalnych spotkań (trzy ligowe, jedno w Libertadores oraz jedno w Pucharze Argentyny). Zdobył w nich jednego gola – w swoim debiucie przeciwko Almagro, kiedy Boca na pucharowej arenie sensacyjnie uległa drugoligowcowi po konkursie rzutów karnych.

Jeszcze w październiku media plotkowały, iż były reprezentant Italii nie potrafi odnaleźć się w Argentynie i może przedwcześnie pożegnać La Bombonera. Teraz najnowsze, bardziej wiarygodne doniesienia (m.in. Mundo Boca) głoszą zgoła co innego. Czy De Rossi zdąży jeszcze podbić salony na półkuli południowej?

DDRBoca

Warto przy okazji wspomnieć, iż do klubu na początku nowego roku wróci Sebastián Pérez. Kolumbijski pomocnik kończy swoje wypożyczenie do ekwadorskiej Barcelony Guayaquil i choć generalnie był tam podstawowym zawodnikiem, to pragnie wrócić do Argentyny. Czyżby otrzymał drugą szansę od Boca? A może odejdzie gdzieś indziej w styczniu?

Pamiętajmy, iż 26-latek podczas swojego pierwszego epizodu wśród “Bosteros” grywał jak na lekarstwo (dodajmy, iż w 2017 przez ponad pół roku leczył kontuzję kolana). Od drugiej połowy 2018 błąka się po wypożyczeniach – najpierw pół roku w meksykańskiej Pachuca CF, teraz rok we wspomnianej Barcelonie.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.