Daniel Díaz odchodzi do Getafe!

Cata Diaz

Obrońca Daniel “Cata” Díaz oficjalnie opuścił Boca Juniors! Dotychczasowy kapitan “Xeneizes” rozwiązał kontrakt, a następnie wrócił do hiszpańskiego Getafe, dla którego występował w latach 2007-2012.

37-letni stoper przedwcześnie zakończył przygodę z Boca Juniors, gdyż trener Guillermo Barros Schelotto uznał go głównego winowajcę sensacyjnego odpadnięcia w półfinale Copa Libertadores z ekwadorskim Independiente del Valle. “Cata” nie mając szans na odzyskanie zaufania charyzmatycznego szkoleniowca postanowił sam odejść z klubu, nie kryjąc przy tym ogromnego rozgoryczenia.

Weteran defensywy w wywiadzie nie ukrywał, iż zamiarzał skończyć karierę w barwach Boca Juniors – w klubie, jaki kocha i któremu kibicuje od dziecka. Skoro jednak trener nie widział dla niego miejsca w drużynie, to odchodzi z klubu rozwiązując swoją umowę. Następnie zasilił występujące w drugiej lidze hiszpańskiej Getafe.

Wychowanek Rosario Central ma wielki żal do Guillermo Barrosa Schelotto, że ten za porażkę w Pucharze Wyzwolicieli obwinił głownie jego i bramkarza Agustína Orióna, a nie całą drużynę. Nie ma sobie nic do zarzucenia, bowiem zawsze dawał z siebie wszystko, na co go było stać.

“Cata” Díaz w barwach Boca Juniors wywalczył 8 trofeów – 3 mistrzostwa kraju, 1 Copa Argentina, 1 Copa Libertadores, 1 Copa Sudamericana, 2 razy Recopa Sudamericana. Większość podczas pierwszego okresu gry w klubie w latach 2005 – 2007. Po powrocie na La Bombonera w 2013 roku udało mu się dwa lata później zdobyć mistrzostwo kraju i Copa Argentina.

Podobną drogą jak dotychczasowy kapitan Boca prawdopodobnie podąży bramkarz Agustín Orión, który rozważa oferty dwóch klubów z Avellanedy – Racingu Club oraz Independiente, a także ma propozycje gry w Brazylii, Meksyku i USA.

infobae.com

Facebook Comments

1 komentarz do "Daniel Díaz odchodzi do Getafe!"

  1. Palacio's Gravatar Palacio
    24 lipca 2016 - 16:16 | Link

    Genialna fotografia

Komentarze są wyłączone.