Czy to może być 3. mistrzostwo z rzędu dla Boca?

Boca Juniors w najbliższy poniedziałek zmierzą się z Racing Club w półfinale Copa de Liga Profesional 2021. Xeneizes mają wiec szanse zdobyć to trofeum. Wcześniej Bosteros triumfowali w Superliga 2019/2020 i Copa Maradona 2021. Czy w razie triumfu w obecnych rozgrywkach można ich traktować jako mistrza kraju w trzech sezonach z rzędu?

Co do rywalizacja w Superliga 2019/2020 nikt nie ma wątpliwości, że triumfator jest mistrzem kraju i triumf można zaliczyć do listy triumfów ligowych. Natomiast co do rozgrywanych w czasach pandemii covid Copa Maradona 2021 i teraz Copa de Liga Profesional 2021 pojawiają się kontrowersje jak traktować te rozgrywki.

AFA wyróżnia jednak różnicę pomiędzy wspomnianymi turniejami przedstawiając regulamin kwalifikacji do Copa Libertadores 2022.

„Oba są oficjalnymi konkursami, ale mają inny charakter. Można je dodać jako lokalne osiągnięcia, jeśli się chce, ale musimy jasno powiedzieć, że są to różne zawody” – takie oświadczenie wydała strona specjalizująca się w historii i statystykach Revisionismo Fútbol. Twierdzi ona również, że Copa Maradona 2021 i teraz Copa de Liga Profesional 2021 należy traktować jako “puchar”, ale czy w takim razie można je wstawiać do tzw. “wspólnego wora” z Copa Argentina?

ole.com.ar

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.