Cvitanich w Boca, Gago w Milanie?

Gago FernandoKolejne spekulacje transferowe dotyczące Boca Juniors pojawiły się w argentyńskich mediach. Donoszą one, że do Xeneizes może powrócić z Francji napastnik Darío Cvitanich oraz, że AC Milan interesuje się Fernando Gago.

O tym, że Xeneizes poszukują napastnika media piszą od dawna. Pojawiały się różne mało realne kandydatury (Forlan, Guerrero), a inne upadły ze względów finansowych (sprowadzenie Ignacio Scocco z Sunderlandu). Ostatnio ponownie w orbicie zainteresowań pojawił się Dario Cvitanich.

Darío znamy doskonale, bo w sezonie 2011/2012 grał w Boca wypożyczony z Ajaxu Amsterdam. Miał wówczas spory udział w wygraniu Torneo Apertura 2011 i dojściu do finału Copa Libertadores 2012. Niestety władze Xeneizes nie znalazły środków na jego definitywne wykupienie i ostatecznie wylądował we francuskiej OGC Nicea. Tam prezentuje się bardzo dobrze i jest największą gwiazdą drużyny. Przez dwa sezony strzelił 27 bramek w 58 spotkaniach (stan na 26 kwietnia 2014 r.). Co prawda jeszcze przez kolejny rok wiąże go umowa z obecnym klubem, ale Dario nie ukrywa, że wraz z żoną pragną powrotu do Argentyny i na każdym kroku podkreśla, jak znakomicie czuł się w Boca Juniors i że bardzo chętnie zostałby zawodnikiem Xeneizes. O możliwości jego powrotu na La Bombonera wspomniał ostatnio prezydent Daniel Angelici.

Tuż przed rozpoczęciem Mundialu menadżer Fernando Gago wspomniał w jednym z wywiadów, że niewykluczone iż jego klient ponownie powróci do Europy. Dzisiaj we włoskich mediach pojawiła się informacja, że Gago znalazł się w orbicie zainteresowań włoskiego Milanu. Klub ten opuszcza definitywnie (ostatnio wypożyczony do FC Sao Paulo) Ricardo Kaka, który przenosi się do Orlando City, klubu grającego w amerykańskiej MLS. Fernando miałby wzmocnić linię pomocy ekipy, którą od nowego sezonu będzie prowadził Filippo Inzaghi. W razie transferu Włosi będą musieli zapłacić solidną sumkę, bo Boca rok temu za powracającego Gago zapłaciła hiszpańskiej Valencii ponad 3 mln dolarów.


Inne ważniejsze informacje odnośnie kadry Bosteros ujawnił w wywiadzie prezydent Daniel Angelici. Zakomunikował, że pomocnik Pablo Ledesma podjął decyzję o pozostaniu w Boca. Klubu nie opuszczą również młodzi Gonzalo Escalante, Guillermo Fernández i Cristian Álvarez. W ich przypadku wchodziło prawdopodobieństwo wypożyczenia, ale znajdzie się dla nich miejsce w kadrze ekipy Carlosa Bianchiego.

Angelici odpowiedział również na pytanie odnośnie czwórki zawodników, o których w ostatnich dniach rozpisywały się media: Federico Carrizo (Rosario Central), Gonzalo Castellani (Godoy Cruz), Diego González (Lanús) i César Meli (Colón de Santa Fe). Prezydent stwierdził, że do Boca może dołączyć dwójka z nich.

espndeportes, telam, infobae.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.