Copa Libertadores 2024 bez Boca Juniors?

Embed from Getty ImagesNie przygasły jeszcze cha przegranego finału Copa Libertadores 2023, a nasuwa się pytanie czy Boca Juniors zagrają w kolejnej edycji tych rozgrywek. Szanse na to są, ale wcale nie jest powiedziane, że tak się stanie.

Wygrany finał z Fluminense dałby awans Bosteros jako obrońcy tytułu. Tak się jednak nie stało i Boca Juniors muszą załapać się na jedno z 6 miejsc przyznanych Argentynie. Jedno miejsce zajmie River Plate, które wygrało w pierwszej połowie roku rozgrywki ligowe, drugie triumfator tegorocznego Copa Argentina, trzecie triumfator trwającego Copa de la Liga Profesional, a 4-6 ekipy które w łącznej tabeli ligi+pucharu ligi zdobędą największą liczbę punktów, a nie zakwalifikują się przez Puchar Argentyny i Puchar Ligi.

Awans poprzez triumf w trwającej Copa de la Liga Profesional jest tylko iluzoryczny. Bosteros w grupie B na trzy kolejki przed końcem zajmują 11. pozycję i tracą do 4. Racing Club aż 6 punktów. Z grupy do fazy playoff kwalifikują się tylko 4 najlepsze kipy z każdej grupy.

Teoretycznie najłatwiejsza druga biegnie przez triumf w Copa Argentina 2023. Bosteros są już w półfinale, w którym zmierzą się z Estudiantes La Plata. W drugiej parze Defensa y Justicia zmierzy się z San Lorenzo. Trzeba wiec pokonać dwóch rywali.

Istnieje również szansa na awans z łącznej tabeli ligi+pucharu ligi. Aktualna sytuacja tutaj. O dziwo w interesie Boca Juniors jest wygranie Pucharu Ligi przez River Plate. Trzeba również solidnie zapunktować w ostatnich meczach Copa de la Liga Profesional z San Lorenzo (wyjazd), Newell’s Old Boys (dom) i Godoy Cruz (wyjazd).

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.