Colon Santa Fe vs. Boca Juniors – pon. 2:30

Boca Juniors dzisiejszej nocy zmierzą się na wyjeździe z Colon de Santa Fe, w spotkaniu 13. kolejki sezonu Torneo Final 2014.

Xeneizes po serii czterech spotkań bez zwycięstwa w ostatnim meczu pewnie pokonali 3:0 Godoy Cruz. Wobec solidarnego gubienia punktów przez ekipy z czołówki Bosteros wciąż mają cień szansy na włączenie się do walki o mistrzostwo. Przed nimi dwa spotkania z drużynami z czuba tabeli (Colon, San Lorenzo) i w razie zdobycia kompletu punktów mogą sporo awansować w tabeli. Nie będzie to jednak łatwe, bo dzisiaj czeka ich wyjazdowy bój z Colon de Santa Fe, który jest chyba największą niespodzianką tego sezonu i przed 13. kolejką współliderował z Estuadiantes de la Plata i San Lorenzo. Studenci swój mecz wygrali (3:1 na wyjeździe z Quilmes), a San Lorenzo przegrali (1:4 u siebie z Lanus).

Przed sezonem wydawało się, że Colon jest murowanym kandydatem do spadku. Problemy finansowe i wielka rotacja kadrowa nie wróżyły nic dobrego. Niespodziewanie jednak drużyna prowadzona przez Diego Osella zaczęła wygrywać mecz za meczem i obecnie w tabeli decydującej o spadkach jest powyżej kreski, ale wciąż nie może spać spokojnie, bo różnice pomiędzy poszczególnymi drużynami są niewielkie. Właśnie chęć uniknięcie degradacji jest tak wielkim motywatorem dla gospodarzy i dzisiaj zapewne zrobią wszystko by zainkasować komplet punktów.

Trener Carlos Bianchi pomimo zwycięstwa nad Godoy Cruz ma duży ból głowy. W ostatniej chwili z powodu kontuzji (złamany nos) ze składu wypadł Daniel Diaz. Nie będzie również Juana Romana Riquelme, którego Virrey oszczędza na niedzielny klasyk z San Lorenzo, a który bardzo dobrze zaprezentował się w ostatnim meczu. Tego pierwszego zastąpi Claudio Perez, a drugiego Cristian Erbes. Oznaczać to będzie również zmianę systemu gry z 4-3-1-2 na 4-4-2. Nie wiadomo również, kto zagra na lewej pomocy. Ostatnio był to Nicolas Colazo, ale podczas czwartkowego treningu lekko skręcił kostkę. Bianchi uwzględnił go jednak w kadrze meczowej, ale niewykluczone iż zagra jednak Juan Sánchez Miño.

Trener gospodarzy również nie będzie mógł wystawić najsilniejszego składu. Obrońcy Gerardo Alcoba i Luis Castillo muszą pauzować za kartki i w tej sytuacji zastąpią ich odpowiednio Germán Conti i César Meli. Do ataku wraca Carlos Luque (pauzował za kartki) i zastąpi zastępującego go ostatnio Gustavo Villarruel.

Podtekstem będzie drugi występ Emmanuela Gigliottiego przeciwko swojej poprzedniej drużynie. Podczas Torneo Inicial strzelił jej gola, a Boca wygrali na La Bombonera 2:0.

Przypuszczalne składy

Colon Santa Fe: 4-4-2
Germán Montoya – César Meli, Germán Conti, Lucas Landa, Mariano Bíttolo – Gabriel Graciani, Gerónimo Poblete, Ezequiel Videla, Jacobo Mansilla – Lucas Alario, Carlos Luque.

Boca Juniors: 4-4-2
Agustín Orion – Hernán Grana, Claudio Pérez, Juan Forlín, Emanuel Insúa – Cristian Erbes, Fernando Gago, Federico Bravo, Juan Sánchez Miño (Nicolás Colazo) – Juan Manuel Martínez, Emmanuel Gigliotti.

Sędzia: Pablo Díaz.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.