Colon Santa Fe vs Boca Juniors – nd. 23:00

W niedzielę późnym wieczorem czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Colon Santa Fe w spotkaniu 17. kolejki Liga Profesional de Fútbol. Mecz poprowadzi jako sędzia główny Hernán Mastrángelo.

Xeneizes wygrali dwa kolejne spotkania ligowe, ale ich gra wciąż nie wygląda za dobrze. W kolejny weekend czeka ich Superclasico z River Plate wiec dzisiejsze spotkanie można uznać za próbę generalną przed tym meczem. Tym bardziej, że w ostatnim czasie kadra została mocno uszczuplona przez kontuzje i to w ofensywie. Najpierw uraz wyeliminował młodego skrzydłowego Exequiela Zeballosa, a w ostatnim meczu najlepszego gracza w tym sezonie Sebastiana Villę. Obaj już w tym roku nie zagrają. Jak więc dzisiaj zaprezentuje się atak Bosteros?

Trener Hugo Ibarra dokona dzisiaj aż 7 zmian w porównaniu do składu z wygranego meczu z liderem Atletico Tucuman. Poza wspomnianym Villą za kartki pauzują, Guillermo „Pol” Fernández , Luis Advíncula, a Alan Varela ma 4 żółte kartki na koncie wiec dzisiaj odpocznie by nie opuścić meczu z River Plate. Wracają za to pauzujący za kartki Facundo Roncaglia i po kontuzji Marcos Rojo. Obaj na środku obrony zastąpią Carlosa Zambrano i Jorge Nicolása Figala. Ten ostatni nie wypadnie jednak ze składu, bo zostanie przesunięty na prawą obronę za Advinculę. W pomocy zobaczymy całkowicie nową trójkę, Martína Payero, Estebana Rolóna, Oscara Romero. Dwójka pierwszych zagra za Varelę i Pol Fernandeza, a Romero zostanie przesunięty ze skrzydła ataku i zastąpi Ramireza. Tróję napastników będą tworzyć młodziutki Luca Langoni (bohater meczu z Atletico 2 gole), Darío Benedetto szukający formy przed Superclasico i Norberto Briasco, który w pierwszym składzie zagra po raz pierwszy od 9 miesięcy.

Colon w ostatnich 5 meczach ligowych wygrał tylko raz. Jego bilans u siebie to 3 wygrane, 3 remisy i 2 porażki. Zespół tymczasowo prowadzi Adrián Marini, który przejął funkcję trenera po dwóch nieudanych cyklach, najpierw Julio Falcioniego, a potem Sergio Rondiny. Z powodu kartek nie zagra pomocnik Leonel Picco i jego miejsce prawdopodobnie zajmie Julián Chicco. Na prawą obronę wraca po kontuzji Erica Meza i zastąpi Augusto Schotta. Podobnie na lewą obronę może powrócić po urazie Rafael Delgado w miejsce młodego Agustína Ojedy.

Statystyki:

Obie drużyny do tej pory spotkały się ze sobą w 86 spotkaniach oficjalnych. Boca Juniors odnieśli 49 zwycięstw, Colon wygrał 17 razy, a w 18 meczach padał wynik nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy jest korzystny dla Xeneizes i wynosi 139:68. Pełne i szczegółowe statystyki tutaj.

Przypuszczalne składy:

Colon Santa Fe: Ignacio Chicco – Eric Meza, Paolo Goltz, Facundo Garcés, Rafael Delgado – Baldomero Perlaza, Julián Chicco, Cristian Bernardi – Facundo Farías, Ramón Abila, Luis Miguel Rodríguez.

Boca Juniors: Agustín Rossi – Nicolás Figal, Facundo Roncaglia, Marcos Rojo, Frank Fabra – Martín Payero, Esteban Rolón, Oscar Romero – Luca Langoni, Darío Benedetto, Norberto Briasco.

Sędzia: Hernán Mastrángelo.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.