Co dalej z Cristianem Pavónem?

Cristian Pavón od 1 stycznia br. ponownie jest zawodnikiem Boca Juniors po tym jak Los Angeles Galaxy nie zdecydowało się go wykupić po okresie wypożyczenia. W ostatnich dniach stworzyła się ogromna szansa na jego ponowne wypożyczenie klubu z Miasta Aniołów, ale sprawa się skomplikowała z powodu wciąż istniejącego podejrzenia o napad seksualny z jego strony.

Los Angeles Galaxy zaoferowało wg. jednych źródeł 7 mln dolarów po odliczeniu podatków za 50% jego karty zawodniczej, a wg. innych 7,5 mln dolarów za 60% praw do niego. Boca Juniors zgodzili się na taką ofertę, która pozwoliłaby na dokonanie wzmocnień przed startującym już sezonem. Pojawił się jednak poważny problem natury prawnej.

Pavon jest oskarżony przez niejaką Gisela Marisol Doyle o „agresję na tle seksualnym” i toczy się w tej sprawie śledztwo. Gdy media poinformowały o możliwości transferu skrzydłowego do USA jej prawnik złożył wniosek o zapobiegawcze zatrzymanie i zakaz opuszczania kraju. Czy w tej sytuacji dojdzie do transferu?

Na marginesie sam zawodnik boryka się z urazem kostki i w najbliższych dniach ma przejść operację, która wyłączy go z gry na ponad 2 miesiące.

TyCSport/lanacion.com.ar

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.