CL: Thriller na własne życzenie

Embed from Getty ImagesBoca Juniors pokonali 4:2 po serii rzutów karnych Nacional Montevideo w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Copa Libertadores. W regulaminowym czasie gry na La Bombonera padł remis 2:2, a pierwszy mecz w Urugwaju zakończył się bezbramkowym remisem.

Bohaterem spotkania był Sergio Romero, który w serii rzutów karnych obronił 2 z 4 wykonywanych przez rywali. Debiutujący Edison Cavani zagrał blisko trzy kwadranse, ale niczym się nie wyróżniał poza zmarnowaniem jednej znakomitej sytuacji. Swój ostatni mecz przed odejściem do FC Porto rozegrał Alan Varela.

Xeneizes w tym meczu mieli dwa oblicza. Bardzo słabo zagrali w pierwszej połowie i na zbyt wiele pozwalali rywalowi. W drugiej zdecydowanie dominowali i powinni ten mecz wygrać kilkoma bramkami. Niestety fatalnie pudłowali lub rywala ratowała poprzeczka lub bramkarz. To się zemściło, bo gol na 2:2 był efektem błędu defensywy i praktycznie jedyną sytuacją baramkową Urugwajczyków w drugiej połowie.

Media krytykują trenera Almirona za niespodziewaną zmianę taktyki tuż przed meczem. Jeszcze dzień wcześniej zamierzał grać 3 obrońców, a ostatecznie zagrał systemem 1-4-4-2. Do składu wskoczył Marcos Rojo praktycznie nie grający od 10 miesięcy z powodu kontuzji i ewidentnie ta długa przerwa była widoczna w jego słabej grze.

Na koniec do oceny postawa brazylijskiego arbitra Andersona Daronco. Słabo panował nad sytuacja na boisku i gra była bardzo ostra i brutalna. Praktycznie obie ekipy powinny kończyć ten mecz w osłabieniu. Na szczęście mylił się w obie strony.

W kolejnej rundzie Boca Juniors zagrają ze zwycięzcą pary Racing Club i kolumbijskie Atletico Nacional. Pierwszy mecz u siebie Kolumbijczycy wygrali 4:2, a w nocy z czwartku na piątek La Academia będzie próbowała odrobić straty u siebie.

Boca Juniors vs Nacional Montevideo – 2:2 (1:1)
1:0 Miguel Merentiel (12′)
1:1 Alfonso Trezza (16′)
2:1 Luis Advíncula (47′)
2:2 Juan Ramírez (75′)

Statystyki:
Posiadanie piłki: 64% – 36%
Sytuacje bramkowe: 17 – 9
Strzały (celne): 17 (4) – 9 (4)
Faule: 11 – 14
Rzuty rożne: 4 – 3
Spalone: 0 – 1

Boca Juniors:
Sergio Romero – Luis Advíncula, Jorge Figal (46′ Bruno Valdez), Marcos Rojo (72′ Nicolás Valentini), Frank Fabra – Guillermo Fernández, Alan Varela (86′ Exequiel Zeballos), Cristian Medina, Valentín Barco – Miguel Merentiel (59′ Marcelo Weigandt), Edinson Cavani (71′ Darío Benedetto).

Żółte kartki: Jorge Figal, Luis Advíncula, Valentín Barco – Yonatan Rodríguez, Bruno Damiani, Franco Fagundez, Alfonso Trezza.

Sędzia: Anderson Daronco, (Brazylia).

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.