CL: Salvio ponownie daje wygraną!

Boca Juniors pokonali na wyjeździe 1:0 kolumbijskie Independiente Medelin, w czwartym spotkaniu fazy grupowej Copa Libertadores. Xeneizes zbliżyli się tym samym do wygrania rywalizacji w grupie H. Podobnie jak w meczu z Libertad bohaterem spotkania został Eduardo Salvio.

Dla gospodarzy był to mecz ostatniej szansy. Tylko wygrana dawała im cień szansy na walkę o wyjście z grupy. Xeneizes dominowali jednak przez całe spotkanie i zasłużenie wywieźli z Medelin komplet punktów. Gospodarze w całym meczu oddali zaledwie 5 strzałów na bramkę, w tym żadnego celnego. Natomiast Bosteros strzelali 16 razy, w tym 6 razy celnie.

Co ciekawe Boca Juniors od 7 spotkań nie nie potrafili wygrać meczu w Kolumbii (2 porażki 5 remisów). Ostatni raz sztuka ta udała im się w 2004 roku kiedy pokonali 1:0 Deportivo Cali.

  1. Boca Juniors             – 10 pkt. – 4 mecze
  2. Caracas                      – 7 pkt. – 4 mecze
  3. Libertad                     – 6 pkt. – 4 mecze
  4. Independiente          – 0 pkt – 4 mecze

Boca Juniors dwa ostatnie spotkania rozegrają na La Bombonera (z Libertad i na koniec Caracas). Wystarczy im remis w kolejnym meczu z Libertad, by zapewnić sobie wyjście z grupy. Dwa remisy dają im pierwsze miejsce w grupie. Xeneizes nie będą jednak kalkulować i zapewne powalczą w tych meczach o komplet punktów.

Independiente Medelin vs Boca Juniors – 0:1 (0:0)
0:1 Eduardo Salvio (88′)

Szczegółowe statystyki meczu i składy tutaj.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.