CL: Remis w Wenezueli

Boca Juniors zremisowali na wyjeździe 1:1 z Caracas FC w pierwszym spotkaniu grupy H fazy grupowej Copa Libertadores 2020. W innym meczu tej grupy kolumbijskie Independiente Medelin przegrało u siebie 1:2 z paragwajskim Libertad.

Trener Miguela Angela Russo wystawił praktycznie rezerwowy skład, oszczędzając kluczowych zawodników na niedzielny ostatni mecz ligowy z Gimnasią La Plata. Mimo to Xeneizes zdecydowanie przeważali i przy odrobinie większej skuteczności powinni ten mecz spokojnie wygrać. Bosteros rozpoczęli mecz ostrożnie, ale z minuty na minutę się rozkręcali. Efektem tego był gol Ramona Abili w 25. minucie po wrzutce w pole karne Sebastiana Villi.

Do przerwy nie udało się podwyższyć prowadzenia, co zemściło się w 55′ minucie gdy w praktycznie jedynej sytuacji w tym meczu gospodarze wyrównali. Kapitalnym uderzeniem w okienko z rzutu wolnego popisał się Robert Hernández. Xeneizes otrząsnęli się po kilku minutach i już do końca zdecydowanie przeważali. Marnowali jednak dogodne sytuacje raz za razem i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Warto wspomnieć o debiucie w barwach Boca Juniors peruwiańskiego obrońcy Carlosa Zambrano pozyskanego w styczniowym oknie transferowym z Dynama Kijów.

Caracas FC vs Boca Juniors – 1:1 (0:1)
0:1 Ramón Ábila (25′)
1:1 Robert Hernández (55′)