CL: Porażka w Ekwadorze

Boca Juniors przegrali 0:1 na wyjeździe z ekwadorską Barceloną w swoim trzecim meczu fazy grupowej Copa Libertadores 2021. Xeneizes na półmetku grupowej rywalizacji zajmują drugie miejsce z 6 oczkami na koncie. Prowadzi Barcelona z kompletem 9 punktów. Trzeci jest Santos z 3 oczkami, który w nocy rozbił u siebie 5:0 boliwijski The Strongest.

Ekwadorska twierdza na pacyficznym wybrzeżu o nazwie Estadio Monumental Isidro Romero w Guayaquil okazała się zbyt wymagająca dla Boca. Po pięciu kolejnych zwycięstwach we wszystkich rozgrywkach tym razem ekipa Miguela Angela Russo poznała gorycz porażki.

Tak przy okazji, warto zobaczyć na skrócie komiczną sytuację, gdy lewy obrońca ekwadorskiego teamu Mario Pineida walcząc o piłkę na boku boiska wybiegł poza jego obręb i przypadkiem skosił stojącego niedaleko linii bocznej płyty gry trenera Boca – Miguela Ángela Russo.

Pierwsza połowa do zapomnienia, za to w drugiej gospodarze wręcz rzucili się na Boca. Kapitan gości Carlos Izquierdoz musiał wybić w polu bramkowym strzał zza niego występującego przeciw rodakom Emmanuela Martíneza. Niedługo potem Agustín Rossi obronił groźny strzał głową Michaela Hoyosa podczas rozegrania kornera.

Niestety, Rossi nie podołał w 62 minucie. Wówczas po dośrodkowaniu z lewej strony 16-tki Mario Pineidy wślizgiem w polu bramkowym goalkeepera Boca pokonał Carlos Garcés.

„Bosteros” zaczęli ciekawiej atakować dopiero po wejściu Carlosa Téveza tuż przed 80 minutą starcia. Podczas jednego z rzutów rożnych gwiazdor Boca w sporym ferworze wykonał ofiarną centrę z ubocza 16-tki – po niej strzelać głową na dalszym boku pola bramkowego próbował gracz gości, jednak futbolówkę wychwycił Javier Burrai.

Za chwilę niezwykle obiecujący kontratak argentyńskiego giganta. Inny zmiennik Gonzalo Maroni na boku szesnastki znalazł się sam na sam z Burrai’em. Trafił w słupek podczas tej akcji.

To nie koniec szarży – dobijał z drugiego boku pola karnego Julio Buffarini, ale piłkę w polu bramkowym wybił defensor miejscowych. Jeszcze poprawiać głową na terenie pola bramkowego próbowali Tévez do spółki z Soldano, lecz wzajemnie sobie przeszkodzili i Burrai zdołał w porę zainterweniować.

W każdym bądź razie brak Sebastiána Villi był tu aż nadto widoczny.

Nic nie może wiecznie trwać Boca Juniors przegrała w Ekwadorze i póki co musi odłożyć na półkę plany objęcia samodzielnego prowadzenia w grupie.

Barcelona Guayaquil vs Boca Juniors – 1:0 (0:0)
1:0 Carlos Garcés (62′)