CL: Po 51 latach wygrali w La Paz

Boca Juniors pokonali 1:0 na wyjeździe boliwijski The Strongest w swoim pierwszym meczu fazy grupowej Copa Libertadores 2021. Xeneizes po raz pierwszy od 51 lat wygrali mecz na boisku w La Paz, usytuowanym ponad 3,5 tysiąca metrów nad poziomem morza. W innym meczu grupy C ekwadorska Barcelona SC niespodziewanie pokonała na wyjeździe faworyzowany brazylijski Santos.

Boca Juniors nie straszne andyjskie wysokości. Xeneizes w mocno okrojonym składzie na ponad trzech tysiącach metrów nad poziomem morza w stolicy Boliwii miejscowy The Strongest. Ostatni raz w La Paz Bosteros wygrali 11 lutego 1970 roku, czyli przeszło 51 lat temu.

Już po siedmiu minutach gry Boca otworzyła wynik spotkania i jak się później okazało ustaliła wynik spotkania. Pomocnik Agustín Almendra wykonał dalekie dogranie z połowy boiska, zaś na boku szesnastki futbolówkę przejął Sebastián Villa. Ciemnoskóry Kolumbijczyk wykiwał dwóch boliwijskich obrońców i zza narożnika pola bramkowego posłał bezlitosne uderzenie pod poprzeczkę, pokonując 42-letniego Daniela Vacę.

Zaraz po przerwie Sebastián Villa mógł wzbogacić swój dorobek bramkowy. Niestety, raz minimalnie chybił zza pola karnego, a w innej akcji chciał przelobować golkeepera, jednak ten sparował jego uderzenie, natomiast za chwilę zagrożenie zażegnał defensor miejscowych.

W samej końcówce wynik podwyższyć mógł jeszcze zmiennik Leo Jara, lecz delikatnie zahaczony w polu karnym przez obrońcę źle złożył się do uderzenia, które wyłapał wiekowy Vaca. Sędzia nie zdecydował się jednak podyktować rzutu karnego.

W kolejnym meczu 27 kwietnia Boca Juniors podejmą u siebie Santos, a Barcelona SC zagra z The Strongest.

The Strongest vs Boca Juniors – 0:1 (0:1)
0:1 Sebastian Villa (7′)