CL: Boca zagra z Urugwajczykami

Dzisiaj wylosowano starcia 1/8 finału południowoamerykańskich pucharów. Boca Juniors walkę o ćwierćfinał elitarnej Copa Libertadores stoczy przeciwko urugwajskiemu Nacionalowi Montevideo.

Poprzednio “Xeneizes” mierzyli się z ów Nacionalem w ćwierćfinale Pucharu Wyzwolicieli w 2016 roku. Wówczas po dwóch remisach 1:1, ostatecznie Boca wygrała w rzutach karnych. Oba teamy rywalizowały również ze sobą w fazie grupowej CL 2013 i wtedy w obu starciach 1:0 zwyciężali goście.

Pierwszy mecz zostanie przeprowadzony w Urugwaju, drugi na La Bombonera. Warto podkreślić, że w 1/8 finału poprzednich czterech edycji CL najpopularniejsza drużyna Argentyny trafiała na kluby brazylijskie (dwa razy była górą i dwukrotnie też odpadła). Teraz ta ciągłość została przerwana.

Jeśli wciąż aktualny mistrz Argentyny przejdzie do 1/4 finału, wówczas zmierzy się tam ze zwycięzcą potyczki Racing Club vs Atlético Nacional. W półfinale potencjalni oponenci to Palmeiras, Atlético Mineiro, Independiente del Valle tudzież grupowy przeciwnik “Bosteros” – Deportivo Pereira.

Drabinka turniejowa ułożyła się tak, że El Superclásico będzie możliwe dopiero w finale.

Pierwsze mecze 1/8 finału Copa Libertadores odbędą się na początku sierpnia, rewanże tydzień później.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.