CL: Boca Juniors lepsi od Libertad

Boca Juniors pokonali na wyjeździe 2:0 paragwajski Libertad, w trzecim spotkaniu fazy grupowej Copa Libertadores. Xeneizes tym samym awansowali na fotel lidera grupy H. Obie bramki dla Bosteros strzelił skrzydłowy Eduardo Salvio.

Pół roku przerwy spowodowanej koronawirusem nie przeszkodziło Xeneizes odnieść cennego zwycięstwa w Asuncion. Gospodarzom nie pomógł fakt bycia od lipca w rytmie meczowym i brak na ławce rezerwowych Boca trenera Miguela Angela Russo, który w obawie o zdrowie (jest w grupie ryzyka) nie poleciał z drużyną do Paragwaju. Bosteros poprowadził jego asystent, a kiedyś były piłkarz Leandro Somoza.

Boca Juniors od początku byli drużyną lepszą i w pełni zasłużenie pokonali dotychczasowego lidera grupy H. Bohaterem spotkania był prawoskrzydłowy Eduardo Salvio, który strzelił obie bramki. Najpierw szybko, bo już w 6. minucie otworzył wynik spotkania, a w 84. minucie praktycznie zamknął mecz. Sfrustrowani gospodarze stać było tylko na brutalną grę, czego efektem w 86. minucie była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Antonio Bareiro.

W przyszły czwartek (w Polsce już piątek 2:00) Boca Juniors zagrają na wyjeździe z Independiente Medelin, a dzień wcześniej Caracas podejmie u siebie Libertad.

Libertad vs Boca Juniors – 0:2 (0:1)
0:1 Eduardo Salvio (6′)
0:2 Eduardo Salvio (84′)
* A. Bareiro (Libertad) czerwona kartka (86′)

Szczegółowe statystyki meczu i składy tutaj.

Tabela grupy H po 3 kolejkach:

  1. Boca Juniors    – 7 pkt
  2. Libertad            – 6 pkt
    ———-
  3. Caracas              – 4 pkt
  4. Ind. Medelin    – 0 pkt

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.