CL: Bez problemów z Independiente

Boca Juniors pewnie pokonali na La Bombonera 3:0 kolumbijskie Independiente Medelin w drugim spotkaniu grupy H fazy grupowej Copa Libertadores 2020. W innym meczu tej grupy paragwajski Libertad wygrał u siebie 3:2 z wenezuelskim Caracas FC.

Przed meczem można było mieć obawy co do wyniku spotkania biorąc pod uwagę huczne świętowanie od soboty 34. mistrzostwa Argentyny. Faktycznie na początku spotkania Xeneizes prezentowali się bezbarwnie, ale po około 30 minutach się rozkręcili i bezproblemowo rozprawili się z Kolumbijczykami. Bohaterem meczu został Eduardo Salvio, który najpierw w 35. minucie otworzył wynik spotkania strzałem głową po dośrodkowaniu w pole karne z lewej strony Franka Fabry, a niespełna kwadrans po przerwie podwyższył prowadzenie. Wynik w 72. minucie ustalił kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Emanuel Reynoso, który kilka minut wcześniej zmienił Carlosa Teveza.