Cerro Porteño vs. Boca Juniors – czw. 23:00

Dzisiejszej nocy Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z paragwajskim Cerro Porteño, w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Copa Sudamericana. Pierwszy mecz u siebie Bosteros wygrali 1:0.

Xeneizes staną dzisiaj przed kolejnym meczem prawdy. Celem nadrzędnym dla ekipy Rodolfo Arruabarreny jest awans do przyszłorocznego Copa Libertadores, a przez ligę (zdobycie mistrzostwa) już go nie zrealizują (8 pkt. straty do River Plate, który ma jeden mecz zaległy). W tej sytuacji muszą zajść najdalej z argentyńskich klubów w Copa Sudamericana, a to oznacza awans co najmniej awans do finału. W razie wyeliminowania Cerro Porteño na Xeneizes czeka zwycięzca pary River Plate i Estudiantes La Plata. Pierwszy mecz na wyjeździe 2:1 wygrali Millonarios wiec ewentualne dwa pucharowe Superclasicos zapowiadają się ekscytująco. Boca muszą jednak obronić zaliczki z pierwszego meczu, a to nie musi być wcale łatwe zadanie.

Mecz z Boca w Asuncion cieszy się wielkim zainteresowaniem. Najpopularniejszy klub Paragwaju ma bardzo żywiołowych kibiców i wszystkie bilety zostały już dawno sprzedane. Na trybunach stadionu Defensores del Chaco zasiądzie komplet 30 tysięcy widzów, z czego około 3 tysięcy będą stanowić fani Bosteros. Xeneizes do awansu potrzebują remisu lub porażki jedną bramką inną niż 0:1. W razie takiego wyniku od razu zostanie rozegrana seria rzutów karnych, co zawodnicy Arruabarreny przerabiali już w poprzedniej rundzie z inną paragwajską ekipą Deportivo Capiatą. Wówczas bohaterem spotkania był Augustin Orion, który wybronił kilka jedenastek i sam pewnie wyegzekwował rzut karny.

W składzie Boca Juniors w porównaniu do pierwszego meczu zajdzie tylko jedna zmiana. W pomocy młodego Andrésa Cubasa zastąpi doświadczonego już Christiana Erbesa, który wyleczył już kontuzję i zagrał w niedzielnym klasyku ligowym z San Lorenzo. Również jedną zmianę szykuje trener gospodarzy, który kiedyś prowadził River Plate, Leonardo Astrada. W pomocy zagra Argentyńczyk, Mauricio Sperduti, zamiast Miguela Paniaguana.

Przypuszczalne składy

Cerro Porteño: 4-4-2
Diego Barreto – Carlos Bonet, Víctor Mareco, Bruno Valdez, César Benítez – Mauricio Sperduti, Fidencio Oviedo, Julio Dos Santos, Oscar Romero – José Ortigoza, Daniel Guiza.

Boca Juniors: 4-4-2
Agustín Orión – Leandro Marín, Claudio Pérez, Juan Forlín, Nicolás Colazo – José Fuenzalida, Marcelo Meli, Cristian Erbes, Fernando Gago – Jonathan Calleri, Andrés Chávez.

Sędzia: Martín Vázquez (Urugwaj).

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.