Central bestia negra

Boca Juniors przegrali na wyjeździe o:1 z Rosario Central w spotkaniu 16. kolejki Superliga Argentina. Oznacza to, że jeżeli Argentinos Juniors wygra lub zremisuje u siebie z Estudiantes La Plata to będzie liderem przez okres letniej przerwy ligowej. Najprawdopodobniej był to również ostatni mecz na ławce trenerskiej Gustavo Alfaro, którego umowa wygasa końcem roku, a nowy prezydent Jorge Amor Ameal sugerował, że raczej nie zostanie ona przedłużona.

W przedmeczowych zapowiedziach informowaliśmy, że Rosario Central w ostatnich latach znakomicie radzi sobie z Boca Juniors i niestety Kolejarze kolejny raz znaleźli sposób na Xeneizes. Gospodarze od początku stwarzali sobie groźniejsze sytuacje bramkowe i jedną z nich w 17. minucie wykorzystał Sebastian Ribas. Bosteros co prawda mieli w pierwszej połowie okazje do wyrównania, ale gdyby nie pewny w bramce Andrada i nieskuteczność miejscowych to równie dobrze mogliby do przerwy przegrywać jeszcze wyżej.

W drugiej połowie Boca Juniors przeważali, a gospodarze wyprowadzali szybkie kontrataki. Bosteros mogli doprowadzić do wyrównania (m.in. strzał w słupek), ale równie dobrze jedna z kontr miejscowych mogła na dobre rozstrzygnąc losy meczu. Ostatecznie kolejne bramki już nie padły i Boca zakończyli rok porażką.

Sytuacja w tabeli wygląda tak, że Boca, Argentinos Juniors i Lanus mają po 29 punktów. W nocy z poniedziałku na wtorek Argentinos Juniors podejmą u siebie Estudiantes La Plata i wygrana lub remis da im fotel lidera. Szansy na objęcie prowadzenia nie wykorzystało River Plate, które przegrało u siebie 0:1 z San Lorenzo (gospodarze zmarnowali dwie “11”). Mimo to jak Millonarios wygrają zaległy mecz z Independiente (styczeń 2020), to przed wznowieniem rywalizacji to oni będą liderem.

Rosario Central vs Boca Juniors – 1:0 (1:0)
1:0 Sebastian Ribas (17′)

Statystyki:
Posiadanie piłki: 40% – 60%
Strzały (celne): 13 (7) – 12 (5)
Faule: 10 – 16
Rzuty rożne: 2 – 7
Spalone: 1 – 0

Rosario Central:
Jeremías Ledesma – Nahuel Molina, Diego Novaretti, Miguel Barbieri, Emanuel Brítez – Ciro Rius, Diego Zabala (62′ David Ojeda), Fabián Rinaudo, Leonardo Gil – Sebastián Ribas (80′ Claudio Riaño), Lucas Gamba (85′ Alan Marinelli).

Boca Juniors:
Esteban Andrada – Julio Buffarini (63′ Emanuel Reynoso), Carlos Izquierdoz, Junior Alonso, Emanuel Mas (83′ Agustín Obando) – Eduardo Salvio, Iván Marcone, Daniele De Rossi (71′ Franco Soldano), Nicolás Capaldo, Alexis Mac Allister – Ramón Ábila.

Czerwona kartka: 90+5′ Nicolas Capaldo (Boca).

Żółte kartki: Fabián Rinaudo, Ciro Rius (Central) – Iván Marcone, Nicolas Capaldo, Daniele De Rossi, Ramón Ábila (Boca).

Sędzia: Diego Abal.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.