Cenny remis w Rosario

Boca Juniors zremisowali na 1:1 na wyjeździe z Rosario Central, w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Copa Sudamericana 2014.

Mecz w Rosario toczył się w bardzo nerwowej atmosferze. Fani gospodarzy przed meczem odpalili mnóstwo rac na trybunach i niestety jedna z nich rzucona na boisko trafiła w głowę Augustina Oriona. Z głowy bramkarza Xeneizes polała się krew. Na całe szczęście zranienie okazało się niegroźne i Orion mógł zagrać w tym meczu.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ale to Xeneizes stworzyli sobie trzy dogodne sytuacje bramkowe. Dwie z nich zmarnował aktywny tego dnia Andres Chávez, który miał również swój udział w bramce Leandro Marina. Obrońca ni to uderzył na bramkę, ni do dośrodkował w pole karne. Wbiegający w nie Chavez był blisko uderzenia głową, ale ostatecznie piłki nie dotknął, czym doprowadził do konsternacji bramkarza gospodarzy, a piłka spokojnie ugrzęzła w bramce tuż przy jego prawym słupku.

Druga połowa należała już do gospodarzy, ale po części mogło to być spowodowane faktem, że Xeneizes bronili korzystnego wyniki przed rewanżem. W bramce pewnie jednak bronił Augustin Orion i wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie do końca. Tym bardziej, że już w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zobaczył Andres Chávez za uderzenie łokciem Césara Meli. Niestety w 96 minucie Pablo Becker celnie przymierzył z rzutu wolnego i uratował remis dla gospodarzy, który i tak Bosteros stawia w roli faworytów przed meczem rewanżowym.

Rosario Central vs. Boca Juniors – 1:1 (0:1)
0:1 Leandro Marín (38′)
1:1 Pablo Becker (9086′)

Statystyki:
Posiadanie piłki: 50% – 50%
Strzały (celne): 16 (4) – 9 (4)
Faule: 12 – 8
Rzuty rożne: 2 – 1
Spalone: 2 – 1

Rosario Central:
Mauricio Caranta – Paulo Ferrari, Tomás Berra, Alejandro Donatti, Rafael Delgado – Antonio Medina (45′ Pablo Becker), Damián Musto, Fernando Barrientos (78′ Walter Montoya), Jonás Aguirre – Walter Acuña (69′ Jose Valencia), Sebastián Abreu.

Boca Juniors:
Agustín Orion – Leandro Marín, Daniel Díaz, Mariano Echeverría, Nicolás Colazo – César Meli, Cristian Erbes, Gonzalo Castellani (87′ Pablo Ledesma) – Luciano Acosta (62′ Federico Carrizo), Jonathan Caller, Andrés Chávez (70′ Juan Manuel Martinez).

Czerwona kartka: 90′ – Alejandro Donatti (Rosario Central).

Żółte kartki: Rafael Delgado (Rosario Central) – Mariano Echeverría, Cristian Erbes, Luciano Acosta, Agustín Orión (Boca Juniors).

Sędzia: Mauro Vigliano

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.