Cavani o krok od Boca?

Urugwajskie media informują, że źródła związane z otoczeniem piłkarza donoszą iż w ciągu kilku najbliższych godzin może dojść do podpisania umowy przez napastnika z Boca Juniors.

Według wspomnianego źródła umowa nie została jeszcze podpisana, ale wolą wielokrotnego reprezentanta Urugwaju jest gra dla Xeneizes, a negocjację idą w dobrym kierunku.

Cavani grający ostatnio w Manchesterze United jest posiadaczem swojej karty zawodniczej podobnie jak Luis Suarez i poszukuje miejsca do gry by być w farmie przed zbliżającymi się w grudniu MŚ w Katarze. Mówi się, że mógłby związać się z Boca umową do końca grudnia 2023 roku.

Edinson Cavani był już po słowie z Villarrealem w sprawie przenosin do zespołu z Hiszpanii. Hiszpańskie media donoszą jednak, że taki transfer jest obecnie bardzo mało prawdopodobny.

Od początku lipca 2022 roku Edinson Cavani szuka nowego pracodawcy. Doświadczony Urugwajczyk jest wolnym zawodnikiem, ponieważ wygasła jego umowa z Manchesterem United.

W ciągu ostatniego miesiąca napastnik był łączony z przenosinami do licznych zespołów. Najbliżej zakontraktowania piłkarza był Villarreal. Sam Cavani wstępnie zaakceptował ofertę kontraktu, którą otrzymał od „Żółtej Łodzi Podwodnej”.

Na drodze do głośnego transferu stanęły jednak wewnętrzne przepisy. Jakub Kręcidło podaje, że hiszpański klub nie może sobie pozwolić na rejestrację 35-latka, zanim nie sprzeda jakiegoś zawodnika.

Wszystko przez wzgląd na Financial Fair Play, które obowiązuje w La Liga. Jego zasadność regularnie kwestionują przedstawiciele niemal wszystkich zespołów, lecz władze pozostają nieugięte.

Jakub Kręcidło dodaje, że sam Edinson Cavani nie chce czekać, zanim Villarreal spełni wspomniane wymogi. W związku z tym Urugwajczyk znajduje się bliżej przenosin do Boca Juniors, które również jest zainteresowane jego usługami.

espndeportes/meczyki.pl

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.