Carlos Tévez zaprezentowany w Boca Juniors!

W poniedziałkowy wieczór na stadionie La Bombonera odbyła się oficjalna prezentacja Carlosa Téveza. “Apacz” wracający do swojego piłkarskiego domu miał fantastyczne przywitanie ze strony kibiców Boca.

Na inaugurację ulubieńca przybyło około 40 tysięcy fanów. Bombonierka była wypełniona niemal do ostatniego miejsca. A najbliższej soboty właściwy redebiut w potyczce 17. kolejki ligowej z Quilmes.

Carlos Tévez założy koszulkę z numerem 10. Lecz na dole pod liczbą pojawi się nie jego nazwisko, a przydomek “CARLITOS” (podobnie było u Riquelme – zamiast nazwiska “ROMAN”). Magiczny numer przejmuje po Nicolásie Lodeiro, który przerzucił się na 14-tkę. Natomiast Cristian Pavón, który nosił czternastkę przedtem od teraz ma 7-tkę, która zwolniła się po odejściu Juana Manuela Martíneza.

Idol kibiców “Xeneizes” wraca do Boca po 10 latach rozbratu. W daleki świat wybył na początku 2005 roku, gdy został kupiony przez brazylijski Corinthians. Po krótkiej przygodzie w kraju kawy ruszył na podbój Europy – zwiedził angielskie West Ham, Manchester United i Manchester City, lecz odnalazł się dopiero we włoskiej Serie A. W połowie 2013 ściągnął go Juventus i tam reprezentant Argentyny udowodnił swoją prawdziwą wartość.

Mimo bardzo udanej przygody w stolicy Piemontu uhonorowanej trzema Scudetto, Pucharem Włoch oraz udziałem w finale Ligi Mistrzów (przegranym z Barceloną), mimo jeszcze rok ważnego kontraktu ze “Starą Damą” i mimo tego, że interesowali się nim tacy potentaci jak PSG czy Atlético Madryt postanowił wrócić do siebie. Boca nie musiała nic płacić za legendarnego wychowanka, ale w zamian obiecała Juve usługi swoich najbardziej obiecujących wychowanków.

Niedawno na wypożyczenie do Turynu udał się 18-letni nieoszlifowany diamencik Guido Vadalá, przez niektórych kreowany jest na nowego Messiego. Ponadto w najbliższym czasie mistrzowie Italii mają przygarnąć do siebie następnych podopiecznych szkółki Boca – Andrésa Cubasa, Franco Cristaldo, Ivána Colmana oraz Rodrigo Bentancura.

Oto fotografie z oficjalnego powitania Téveza w domu:

TevezBombonera

W obliczu swych wyznawców…

TevezKibice

Carlitos był tak sentymentalny, że aż ucałował murawę La Bombonera:

TevezPrezentacja

Na prezentację “Apacza” udał się sam Diego Maradona i nawet przygotował specjalny transparent z tej okazji:

TevezMaradona

Napis na transparencie głosi: “Dziękujemy Carlitos za powrót”

Tévez na prezentację przyprowadził również swoje dzieci:

TevezDzieci

Fantastyczna oprawa hinchady “Bosteros”:

BocaOprawa

Tévez z magiczną dziesiątką:

TevezKoszulka

Odwieczny rywal Boca, czyli River Plate szykuje się do półfinałów Copa Libertadores przez co terminarz “Millonarios” jest strasznie napięty. Oto jak dla porównania na El Monumental wyglądał powrót ich legendy – Javiera Savioli. Myślę, że pustki na trybunach i cała scena ze sztucznym dymem nie wymagają komentarza…

SaviolaMonumental

Myślę, że nawet pomimo całego incydentu w majowym pucharowym El Superclásico, gdy kibice Boca zaatakowali gazem pieprzowym stojących w tulei graczy oponenta (za co “Azul y oro” zostali wykluczyli z Copa Libertadores) i tak nie ma wątpliwości, która z dwóch najpopularniejszych ekip Argentyny ma najwspanialszych kibiców. GRANDE BOSTERO!

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.