Cardona i Javier García w Boca!

Pomocnik Edwin Cardona i bramkarz Javier García ponownie będą grać w Boca Juniors. Kolumbijczyk bronił barw Bosteros w latach 2017-2018, a 33-letni bramkarz w latach 2008-2011.

45-krotny reprezentant Kolumbii został wypożyczony na 1,5 roku z meksykańskiego Club Tijuana. Podczas swojego wcześniejszego 1,5 rocznego pobytu w Boca Juniors między lipcem 2017 roku, a grudniem 2018 wystąpił w 46 oficjalnych spotkaniach, strzelił 11 bramek i przyczynił się do wywalczenia mistrzostwa Superligi w sezonie 2017/18. Przez pierwszy rok był podstawowym zawodnikiem, ale przez ostatnie pół roku ówczesny trener Guillermo Barros Schelotto wystawiał go już wyłącznie w meczach ligowych, oszczędzając podstawowych graczy na rywalizację w Copa Libertadores. Xeneizes nie skorzystali wówczas z możliwości wykupienia pomocnika, gdyż trzeba było za niego zapłacić 6 mln dolarów CF Monterrey .

Po powrocie do Meksyku od razu został wypożyczony na rok do innego klubu z tego kraju CF Pachuca (32 mecze ligowe i 8 bramek). Po wygaśnięciu kontraktu z Monterrey w styczniu 2020 roku był bardzo blisko powrotu do Boca, ale problemy zdrowotne spowodowały, że nie podpisano z nim umowy. Związał się wiec z innym meksykańskim klubem Club Tijuana (5 spotkań 0 bramek, sezon przerwany koronawirus).

Obecnie 27-letni Cardona by móc ponownie dołączyć do Xeneizes musiał wpierw przedłużyć swój kontrakt z Tijuaną wygasający w grudniu 2020 roku, która podczas jego wypożyczenia będzie pokrywała 50% jego pensji. Bosteros zagwarantowali sobie po tym okresie prawo do wykupu zawodnika, ale kwota nie została ujawniona.

Kolejnym nowym-starym zawodnikiem w kadrze Boca jest doświadczony bramkarz Javier Garcia, który po wygaśnięciu jego umowy z Racing Club zdecydował się związać z Bosteros kontraktem do grudnia 2022 roku. Podczas swojej gry w Boca w latach 2008-2011 zdobył z klubem trzy mistrzostwa kraju i Recopa Sudamericana. Po tym jak stracił miejsce w wyjściowym składzie został najpierw wypożyczony, a następnie sprzedany do Tigre, gdzie grał przez 5 lat. W sierpniu 2017 roku z kartą zawodniczą na ręku związał się z Racing Club. W La Academia był tylko zmienikiem i taką rolę będzie zapewne pełnił w Boca. Aktualnie rywalizować będzie o miano 3. bramkarza z młodziutkim Manuelem Roffo, ale po odejściu kogoś z pary Esteban Andrada – Agustíno Rossi może pełnić rolę zmienika.

espndeportes/telam

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.