Capaldo sprzedany do Austrii

Podstawowy prawy obrońca Boca Juniors w minionym półroczu, czyli Nicolás Capaldo został sprzedany do Red Bull Salzburg za pięć milionów euro.

Wychowanek “Xeneizes”, który we wrześniu tego roku będzie obchodził 23. urodziny, całą dotychczasową karierę spędził na La Bombonera.

Do pierwszej drużyny został dokooptowany na początku 2019. Przez pierwsze pół roku grywał niewiele, zaś we wrześniu rzeczonego roku wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie Boca.

Od sezonu 2019/2020 do dziś zazwyczaj był graczem pierwszej jedenastki wśród “Bosteros”. Zaczynał karierę jako typowy defensywny lub środkowy pomocnik, ale z czasem został przekwalifikowany na prawego obrońcę lub pomocnika.

W najpopularniejszym klubie Argentyny rozegrał 65 oficjalnych meczów. Nie strzelił w nich żadnego gola (wszak to nie jego zadanie), za to zaliczył trzy asysty.

Jest to piłkarz grający zdecydowanie i nie szczędzący rywali. W barwach “Azul y Oro” obejrzał 14 żółtych oraz dwie czerwone kartki.

Zdobył jedno mistrzostwo Argentyny (2020), Puchar Ligi pod nazwą Copa Diego Maradona (2021) oraz Superpuchar Argentyny (2019).

Ponadto Capaldo dwa razy doszedł z “Bosteros” do półfinału Copa Libertadores (2019 i 2020), a także wszedł do przegranego z Tigre finału Pucharu Ligi pod nazwą Copa de Superliga w 2019.

Grał też dla reprezentacji Argentyny do lat 23 i awansował z nią na nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Japonii. W ośmiu spotkaniach dla kadry U-23 zdobył dwa gole.

Mistrzowie Austrii kupią Capaldo za kwotę pięciu milionów euro. Wprawdzie prawemu obrońcy za miesiąc kończy się kontrakt z Boca, ale ten podpisze nową umowę, aby macierzysty klub mógł zarobić na jego transferze.

22-latek pochodzący z prowincji La Pampa odchodzi do egzotycznej dla Argentyńczyków ligi.

Piłkarze z Kraju Srebra są rzadkością w Austrii (podczas minionej kampanii grało ich tam dwóch, tj. Danilo Carando i Ignacio Jauregui). 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.