CA Tigre vs. Boca Juniors – pon. 2:30

Dzisiejszej nocy Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z CA Tigre, w spotkaniu 15. kolejki sezonu Torneo Final 2014.

Do końca rozgrywek pozostało już tylko pięć spotkań i śmiało można już stwierdzić, że to kolejny stracony sezon dla Bosteros. Pozostała już im tylko walka o punkty, które pozwolą im wystartować w rozgrywkach Copa Sudamericana 2014. Zasady awansu w Argentynie są dosyć zawiłe by teraz je tutaj przedstawiać, ale Xeneizes balansują na granicy kwalifikacji (tabela).

Gospodarze w dotychczasowych spotkaniach zgromadzili 16 punktów, czyli o jeden mniej niż Bosteros. Rozegrali jednak o jeden mecz mniej, gdyż spotkanie z Lanus zostało przedłużone. Matadores w trzyletniej tabeli decydującej o spadkach zajmują obecnie 14. pozycję, ale ich przewaga nad 18. All Boys nie jest zbyt wielka wiec wciąż muszą walczyć o każdy punkt. Ostatnie dwa mecze zakończyły się ich zwycięstwem i dzisiaj liczą na kolejny k0mplet punktów.

Boca Juniors co prawda nie przegrali trzech ostatnich spotkań, ale dwa ostatnie zakończyły się bezbramkowymi remisami i stratą kolejnych punktów. W tej sytuacji zanosi się na kilka roszad taktycznych w podstawowym składzie. W pomocy Cristian Erbes zastąpi Federico Bravo, a Pablo Ledesma być może zostanie zastąpiony przez Gonzalo Escalante. Natomiast w ataku za Emmanuela Gigliottiego może zagrać Claudio Riaño.

Przypuszczalne składy

CA Tigre: 4-4-2
Javier García – Gastón Díaz, Erik Godoy, Ignacio Canuto, Guillermo Cosaro – Lucas Wilchez, Joaquín Arzura, Gabriel Peñalba, Kevin Itabel – Matías Pérez García, Ariel Nahuelpán.

Boca Juniors: 4-4-2
Agustín Orion – Hernán Grana, Daniel Díaz, Juan Forlín, Emanuel Insúa – Gonzalo Escalante (Pablo Ledesma), Cristian Erbes, Nicolás Colazo – Juan Román Riquelme – Juan Manuel Martínez, Emmanuel Gigliotti, (Claudio Riaño).

Sędzia: Andrés Merlos.

Spotkanie będzie transmitowane przez polski kanał sportowy Sportklub, który jest dostępny w platformie cyfrowej NC+ oraz w wielu sieciach kablowych.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.