CA Temperley vs. Boca Juniors – pon. 1:30

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Boca Juniors zmierza się na wyjeździe z CA Temperley, w spotkaniu 2. kolejki sezonu Torneo AFA 2015.

Faworytem meczu z beniaminkiem są naturalnie Boca Juniors, ale gospodarzy nie można z góry skazywać na porażkę. W pierwszej kolejce niespodziewanie wygrali oni na wyjeździe 1:0 z Banfield i dzisiaj w inauguracyjnym spotkaniu na własnym stadionie mogą być bardzo groźni i nadzwyczajnie zmotywowani.

Gdyby nie reforma rozgrywek w Primera Division to Temperley mogłoby tylko pomarzyć o meczu ligowym z Boca Juniors. Gospodarze ostatni raz w najwyższej klasie rozgrywkowej występowali w sezonie 1986/87, a w całej historii rozegrali w niej zaledwie kilka razy. Nic dziwnego, że Bosteros zmierzyli się z nimi tylko 16 razy. Bilans to 8 wygranych Boca, 5 remisów i 3 zwycięstwa Temperley. Ostatni raz do takiego pojedynku doszło prawie 28 lat temu na La Bombonera i zakończył się on bezbramkowym remisem.

Wobec konieczności gry co 3-4 dni trener Arruabarrena jest zmuszony rotować składem. Podobnie jak i w pierwszym meczu ligowym z Olimpo, Vasco na krajowym podwórku oprze wyjściową jedenastkę o nominalnie rezerwowych oraz o tych zawodników (Cata Diaz i Jonathan Calleri), którzy nie mogli zagrać w meczu z Palestino z powodu kartek, ale w najbliższym spotkaniu Copa Libertadores z Wanderers Montevideo mogą wybiec w podstawowym składzie. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie mecz rozpocznie Urugwajczyk, Nicolasa Lodeiro, który zastąpi odpoczywającego Fernando Gago. Natomiast na ławce po raz pierwszy zasiądzie Daniel Osvaldo i możemy się spodziewać jego debiutu w barwach Boca.

W składzie gospodarzy dojdzie do dwóch zmian w porównaniu do meczu z Banfield. W obronie za pauzującego za czerwona kartkę Gastóna Aguirra zagra  Ignacio Boggino. W ataku tym razem zobaczymy Juana Ignacio Dinenno, którego bramka dała zwycięstwo nad Banfild i miejsce w składzie kosztem Javiera Grbeca.

 

Przypuszczalne składy

CA Temperley: 4-4-2
Federico Crivelli – Cristian Chimino, Ignacio Boggino, Gastón Bojanich, Patricio Romero – Fernando Brandán, Eduardo Ledesma, Ignacio Oroná, Fabián Sambueza – Juan Ignacio Dinenno, Pablo Vílchez.

Boca Juniors: 4-3-3
Agustín Orion – Leandro Marin, Guillermo Burdisso, Daniel Díaz, Luciano Monzón – Pablo Pérez, Adrián Cubas, Nicolás Lodeiro – Sebastián Palacios, Jonathan Calleri, Juan Manuel Martínez.

Sędzia: Fernando Rapallini.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.