Burdisso wypożyczony do Galatasaray

Obrońca Guillermo Burdisso został na pół roku wypożyczony do tureckiego Galatasaray Stambuł. Tym samym jest on siódmym zawodnikiem Xeneizes, który opuścił klub przez startem Torneo Final 2014.

Wypożyczenie byłego gracza Arsenalu de Sarandi jest swego rodzaju ironią. Zawodnik, który nie miał szans na regularne występy u Carlosa Bianchiego będzie teraz miał szansę gry z Chelsea Londyn w 1/8 finału Ligii Mistrzów.

25-letni Burdisso dołączył do Boca Juniors w sierpniu 2012 roku, gdy drużynę prowadził Julio Falcioni i początkowo był zawodnikiem podstawowej jedenastki. U Bianchiego początkowo również miał pewne miejsce w składzie, ale z czasem popadł u niego w niełaskę. W sumie dla Xeneizes wystąpił w 41 spotkaniach na różnych szczeblach rozgrywek.

Warunki finansowe operacji nie są znane. Guillermo w poniedziałek pozytywnie przeszedł badania medyczne i został oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik Galaty. Będzie miał w niej okazję grać z takimi zawodnikami jak Fernando Muslera, Didier Drogba czy Wesley Sneijder.

Image

Gracze którzy opuścili La Bombonera po zakończeniu Torneo Inicial 2013:
* Matías Caruzzo (Universidad de Chile) – rozwiązano umowę za porozumieniem stron;
* Ribair Rodríguez (Santos Laguna de México) – koniec wypożyczenia ze Sieny;
* Jesús Méndez (Rosario Central) – koniec kontraktu
* Leandro Paredes (Chievo Verona) – wypożyczony do AS Roma, która wypożyczyła go dalej;
* Franco Cangele (Elazigspor w Turcji) – koniec umowy;
* Nicolás Blandi (San Lorenzo) – sprzedany;

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.