Boca zagra w Meksyku i USA

Przełożenie wznowienia rozgrywek ligowych o tydzień spowodowało, iż kluby argentyńskie mogą dłużej przygotowywać się do drugiej części kampanii. Zatem Boca Juniors uzgodniła mecz towarzyski przeciwko Chivas Guadalajara, który odbędzie się dnia 2. lutego na obiekcie meksykańskiego zespołu.

Media żartują sobie, iż będzie to potyczka o supremację w Ameryce. Nie bez kozery! Boca i Chivas to kluby, które są najpopularniejszymi w swoich krajach, a na terenie całej Ameryki mają olbrzymie rzesze kibiców, liczone w dziesiątkach milionów osób.

Ostatni raz “Xeneizes” mieli okazję sprawdzić umiejętności meksykańskiego giganta w roku 2005, na etapie ćwierćfinału Copa Libertadores. Wówczas zdecydowanie górą byli zawodnicy z Ameryki Środkowej deklasując Boca 4:0 przed własną publicznością oraz remisując 0:0 na twierdzy La Bombonera. Rewanżowy pojedynek w Argentynie zakończył się awanturą między graczami obu drużyn.

Smaczku tej rywalizacji doda pikantny fakt, iż aktualnym trenerem Chivas Guadalajara jest niejaki Matías Almeyda, a więc były piłkarz oraz trener River Plate.

Natomiast pół tygodnia później (4-5 lutego) zespół Guillermo Barrosa Schelotto pojawi się w jankeskim Los Angeles, gdzie rozegra jeszcze jeden (swój piąty mecz kontrolny przed powrotem do ligi) pojedynek towarzyskim z rywalem, który dopiero zostanie ustalony.

Futboliści Boca Juniors obecnie trenują w miejscowości Ezeiza pod stołecznym Buenos Aires, a udział w Torneos de Verano rozpoczną tej soboty, kiedy w Mar del Plata zetrą się przeciwko Estudiantes La Plata. Trzy dni później starcie z San Lorenzo de Almagro.

Ostatni weekend stycznia przebiegnie pod znakiem Superclásico de Verano. Zapowiada się przednia konfrontacja, bowiem jeszcze nie opadły na dobre emocje po ostatnim boju Boca vs River, zwyciężonym przez “Xeneizes” rezultatem 4:2 na terenie wroga.

Opóźnienie się ligowych wojaży otwiera natomiast przed obecnym liderem tabeli Primera División de Argentina drzwi do małego tournée po Ameryce Północnej na początku lutego.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.