Boca zagra towarzysko z FC Sevillą

Podczas najbliższego terminu FIFA na wojaże reprezentacyjne Boca Juniors rozegra mecz towarzyski z hiszpańską Sevillą. Odbędzie się on dnia 11. listopada, na obiekcie tryumfatorów trzech ostatnich edycji Ligi Europy – Estadio Renato Sánchez Pizjuán.

Towarzyskie spotkanie zostanie rozegrane w ramach tzw. Trofeo Antonio Puerta ku pamięci tragicznie zmarłego na boisku w 2007 roku piłkarza FC Sevilla – Antonio Puerty. Andaluzyjski klub organizuje taki coroczny memoriał w postaci jednego meczu od 2008 roku (z przerwą na rok 2015).

Boca będzie pierwszym klubem spoza Hiszpanii, jaki weźmie w nim udział. Dotychczas Sevilla zawsze mierzyła się z innym hiszpańskim zespołem o to trofeum.

W składzie ekipy Guillermo Barrosa Schelotto wystąpią wszyscy istotniejsi zawodnicy za wyjątkiem trzech Kolumbijczyków – Franka Fabry, Sebastiána Péreza i Wílmara Barriosa (powołani na zgrupowanie reprezentacji swojego kraju) oraz ewentualnych kontuzjowanych. Oczywiście Hiszpanie ze względu powołań kadrowych będą dużo bardziej osłabieni i wystąpią półrezerwowym zestawieniem.

Jednocześnie dodam, że będzie to pierwszy mecz Boca w Europie od sierpnia 2011 roku i występu “Xeneizes” w londyńskim Emirates Cup. Pierwszy raz od 5,5 roku Boca skonfrontuje się z europejską drużyną. Bardzo długą przerwę Boca zaliczyła od meczów z Europejczykami. Dla porównania w latach 2007-2011 (z wyłączeniem 2010) Boca niemal regularnie jeździła do Europy albo grała przeciwko armadom ze Starego Kontynentu.

Najpopularniejszy klub Argentyny zmierzył się z AC Milanem w finale Klubowych Mistrzostw Świata 2007 (porażka 2:4), ponadto rywalizował z FC Barceloną w Trofeo Joan Gamper 2008 (porażka 1:2), a także grał przeciwko Manchesterowi United (porażka 1:2) i Milanowi (remis 0:0, a następnie wygrana w rzutach karnych) w ramach Audi Cup 2009. “Bosteros” w 2009 zaliczyli też niezapomniany sparing w Grecji przeciwko tamtejszemu Arisowi Saloniki (zwycięstwo 1:0). 

W roku 2011 walczyła z Espanyolem w ramach Trofeo Ciutat de Barcelona (porażka 1:3 po kontrowersyjnych decyzjach sędziego). Ostatni wielki wojaż Boca w Europie to Emirates Cup z sierpnia tego samego roku i spotkania przeciwko Arsenalowi (remis 2:2) oraz PSG (porażka 0:3). Ten ostatni, jak widzimy zakończył się druzgocącym blamażem “Xeneizes”, który chyba spowodował tak długi odpoczynek od batalii z Europejczykami.

Chociaż w 2012 zespół Boca miał wylecieć na towarzyski tournée do Niemiec, ale organizująca go Kolonia odwołała tenże miniturniej z powodu ówczesnego spadku zespołu 1.FC Köln z Bundesligi. Oczywiście liczę tylko mecze pierwszej drużyny, zatem dwa starcia przyjacielskie oldbojów Boca z oldbojami włoskiego Juventusu z roku ubiegłego nie zostały uwzględnione.

Będzie to ósma edycja Trofeo Antonio Puerta. Dotychczas Boca zmierzyła się z FC Sevillą raz – towarzysko w 1992 roku na La Bombonera i wówczas uległa “Rojiblancos” wynikiem 2:3.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.