Boca z Paragwajczykami w 1/8 finału CL

1losowanie5

Wczorajszej nocy w paragwajskim mieście Luque przeprowadzono losowanie starć 1/8 finału Copa Libertadores oraz drugiej rundy eliminacyjnej Copa Sudamericana. Boca Juniors jako drużyna awansująca do fazy pucharowej elitarnego turnieju z drugiego miejsca nie została rozstawiona, ale mimo to otrzymała najłatwiejszego rywala, jakiego mogła. Oponentem “Xeneizes” w batalii o ćwierćfinał Pucharu Wyzwolicieli będzie paragwajski Libertad.

Pierwszy mecz mistrzowie Argentyny rozegrają u siebie na La Bombonera. Rewanż stoczą w paragwajskiej stolicy Asunción, prawdopodobnie przed trybunami Estadio Defensores del Chaco. Dwumecz ten przeprowadzony zostanie gdzieś w sierpniu (7-9 sierpnia pierwszy mecz, 28-30 sierpnia rewanż).

Jeśli Boca awansuje do ćwierćfinału zmierzy się tam z jakimś brazylijskim teamem – Cruzeiro lub Flamengo. W przypadku zakwalifikowania się do półfinału “Bosteros” zmierzyliby się przeciwko komuś z czwórki – Corinthians, Palmeiras, Colo-Colo, Cerro Porteño. Na drodze do finału najpopularniejszy klub Argentyny teoretycznie nie ma zatem żadnych rodaków.

Chociaż gdyby w półfinale obok Boca znalazła się jeszcze jakaś argentyńska ekipa, to wtedy brygada Guillermo Barrosa Schelotto automatyczne skonfrontowałaby się z nią w batalii o wielki finał, bo taka zasada obowiązuje celem uniemożliwienia finału między dwoma przedstawicielami tego samego kraju.

Ostatni raz Boca z Libertadem toczyła boje w 2007 roku na etapie ćwierćfinału Copa Libertadores, gdzie ostatecznie zwyciężyli całe rozgrywki. Wówczas najpierw przed własną publicznością ulegli 0:1 tej drużynie, ale rewanż na wyjeździe wygrali 2:0, dzięki czemu weszli do najlepszej czwórki turnieju.

Wszystkie rozlosowanie spotkania Libertadores oraz Sudamericany tutaj

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.