Boca vs Huracán Las Heras – czw. 2:00

Copa ArgentinaDzisiejszej nocy Boca Juniors zmierzą się na stadionie Bicentenario w San Juan z Huracán Las Heras, w spotkaniu 1/32 finału Copa Argentina 2015.

Bosteros dzisiejszym spotkaniem inaugurują swój udział w 4. edycji Copa Argentina. Rywalem jest czwartoligowy Huracán Las Heras, który ma już za sobą dwa pojedynki w tegorocznej edycji. Najpierw w Mendozie pokonał 2:0 Atlético Palmira, a następnie w San Juan po serii rzutów karnych 5:4 Juventud Unida (w regulaminowym czasie 1:1).

Murowanym faworytem spotkania są Bosteros i brak awansu do kolejnej rundy byłby gigantyczną sensacją. Tym bardziej, że po doznaniu pierwszej ligowej porażki w tym sezonie (0:3 z Aldosivi na pustej La Bombonera) trener Rodolfo Arruabarrena wystawi mocny skład.  Ponadto po wyrzuceniu z Copa Libertadores rywalizacja w Copa Argentina ma być poważniej potraktowana niż to wcześniej zakładano.

W składzie Xeneizes kilka zmian w porównaniu do niedzielnego meczu ligowego. Do wyjściowej jedenastki wracają Leandro Marín, Nicolas Colazo, Marcelo Meli, Sebastian Palacios i Jonathan Calleri, którzy zastąpią Gino Peruzziego, Fabiana Monzóna, Pablo Péreza, Andrésa Cháveza i Daniela Osvaldo.

Huracán Las Heras ma swoją siedzibę w Mendozie i jest jednym z bardziej popularnych klubów w tym mieście obok pierwszoligowego Godoy Cruz i drugoligowego Independiente Rivadavia. Oficjalnie został założony w 1939 roku z połączenia Huracán Bombal (zał. 1929) i Unión Sport Club Las Heras. W swojej historii grał w niższych ligach argentyńskich i lokalnych rozgrywkach stanu Mendoza.

Znany jest już ewentualny rywal Boca Juniors w 1/16 finału. Jest nim CA Banfield, a z całą drabinką 0d 1/32 finału fazy pucharowej i rywalizacją na wcześniejszych etapach, możecie się zapoznać tutaj.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-3-3
Agustín Orion – Leandro Marín, Daniel Díaz, Marco Torsiglieri, Nicolás Colazo – Marcelo Meli, Fernando Gago, Nicolás Lodeiro – Sebastián Palacios, Jonathan Calleri, Federico Carrizo.

Huracán Las Heras: 4-2-2
Emir Basabe – Diego Pereyra, Adolfo Tallura, Axel Mayer, Jorge Olmedo – Fernando Cámara, Mauricio Arce, Fernando Pistone, Adrián Benito – Matías Navarro, Hernán Palacios.

Sędzia: Sergio Pezzotta.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.