Boca remisuje sparing z Colónem

Sobotniego przedpołudnia Boca Juniors rozegrała trzeci podczas trwających przygotowań do sezonu mecz towarzyski. Na stadionie La Bombonera aktualny mistrz Argentyny zremisował 2:2 przeciwko zespołowi Colón de Santa Fe. Rywalizacja odbyła się za zamkniętymi drzwiami – bez udziału publiczności tudzież kamer telewizyjnych.

Konfrontacja odbyła się w formie dwóch połów po 35 minut, czyli cały sparing trwał o 20 minut krócej, aniżeli regulaminowo. Pierwszy raz od czasu wyleczenia kontuzji wystąpili Darío Benedetto i Paolo Goltz. Po przerwie wszedł rozważający rychłe opuszczenie Boca prawy obrońca Gino Peruzzi. Nieobecni tutaj zaś byli Lisandro Magallán oraz Óscar Benítez, którzy dla odmiany na treningu przed spotkaniem nabawili się urazów.

Tym razem nie udało się odnieść zwycięstwa drużynie “Xeneizes”, ale kolejne świetnie zawody odnotował Edwin Cardona. Kolumbijczyk asystował przy zdobytym głową golu Benedetto oraz sam strzelił drugiego.

Aczkolwiek Colón za każdym razem zdołał odrobić jednobramkową stratę. Krótko przed finiszem pierwszej części z rzutu wolnego trafił Cristian Guanca, natomiast w drugiej części celną główką straty wyrównał obrońca Germán Conti i ostatecznie konfrontacja zakończyła się rezultatem 2:2. Późniejsze starcie drużyn zmienników także przyniosło remis, aczkolwiek bezbramkowy.

Skład Boca Juniors: Agustín Rossi – Leonardo Jara (po przerwie za niego Gino Peruzzi), Santiago Vergini (po przerwie za niego Gastón Heredia), Paolo Goltz, Frank Fabra – Wílmar Barrios, Fernando Gago (po przerwie za niego Julián Chicco), Pablo Pérez (po przerwie za niego Agustín Bouzat) – Cristian Pavón (po przerwie za niego Cristian Espinoza), Darío Benedetto (po przerwie za niego Walter Bou), Edwin Cardona

Skład drużyny zmienników: Guillermo Sara – Gino Peruzzi, Gastón Heredia, Gonzalo Goñi, Nahuel Molina Lucero – Fernando Zuqui, Julián Chicco, Gonzalo Maroni – Agustín Bouzat, Marcelo Torres, Cristian Espinoza

Słabszy występ “Bosteros” niewątpliwie jest jednak spowodowany zmęczeniem po środowej potyczce towarzyskiej z hiszpańskim Villarrealem, gdzie drużyna Guillermo Barros Schelotto będąc wyraźnie lepszą wygrała skromnym 1:0. Ubiegłej soboty natomiast przypomnę, iż Boca zremisowała 1:1 w Paragwaju przeciwko urugwajskiemu Nacionalowi, po czym zwyciężyła w serii jedenastek.

We wtorek Boca Juniors stoczy towarzyską konfrontację przeciwko Banfield w mieście Salta. Natomiast przyszłego poniedziałku “Xeneizes” rozegrają pierwszy oficjalny mecz nowego sezonu – 1/32 finału Copa Argentina z trzecioligową Gimnasia y Tiro de Salta, który odbędzie się w Formosa.