Boca pokonuje Colón, Orsini strzela!

Marsz w górę tabeli kontynuuje Boca Juniors. „Xeneizes” minionej nocy wygrali 1:0 u siebie z Colónem i są już na szóstym miejsce w stawce. Ponownie goleadę urządził sobie Godoy Cruz, przełamał się San Lorenzo. Podsumowanie czterech niedzielnych meczów trzynastej kolejki Liga Profesional 2021:

Boca Juniors vs Colón 1:0 (0:0)

Gol – Nicolás Orsini (66′)

Na La Bombonera starcie ostatnich dwóch tryumfatorów argentyńskiego Pucharu Ligi. Boca Juniors oszczędzając siły na nadchodzące Superclásico jakoś zdołała zwyciężyć niezły obecnie Colón.

Jako pierwsi groźniej zaatakowali przyjezdni, lecz uderzenie Facundo Farías zza szesnastki łatwo obronił Agustín Rossi.

Niedługo potem z drugiej strony centrostrzał Cristian Pavóna wychwycił Leonardo Burián.

Natomiast w 17 minucie naprawdę groźny strzał z ubocza pola karnego Pavóna obił poprzeczkę!

Dwukrotnie z dalszych odległości próbował Agustín Almendra, lecz za każdym razem pomylił się obok bramki Colónu.

Wśród przyjezdnych Christian Ferreira zaliczył niecelną próbę z dystansu oraz minimalnie spudłowany strzał po rzucie wolnym. Ponieważ jest to wychowanek River Plate wypożyczony stamtąd do „Sabaleros”, jemu wyjątkowo zależało na ugodzeniu Boca.

Krótko przed przerwą Pavón przyrżnął bezlitośnie z boku 16-tki, lecz Burián znakomicie sparował piłkę poza boisko.

W 66 minucie Boca podczas swego pierwszego lepszego ataku w drugiej połowie zdobyła zwycięskie trafienie.

Akcję bramkową rzutem wolnym na własnej połowie rozpoczął goalkeeper Rossi. Asystę w pole karne wyłożył Pavón, a Nicolás Orsini strzałem w długi róg z ubocza szesnastki pokonał Buriána.

Napastnik ten, uchodzący dotychczas za rozczarowanie, nareszcie zdobył swojego pierwszego gola w barwach „Xeneizes”!

Colón stworzył sobie okazję do odrobienia strat niedługo później, lecz Rossi fantastycznie obronił nogą niskie przymierzenie z boku szesnastki Facundo Faríasa.

Jeszcze w 87 minucie z ubocza pola karnego groźniej przymierzył zmiennik Norberto Briasco-Balekian, lecz tym razem Urugwajczyk Burián nie dał się zaskoczyć.

Przy aktualnej formie „Bosteros” nawet skromne zwycięstwo 1:0 cieszy. Drużyna wyraźnie odradza się po słabym początku sezonu.

Skład Boca Juniors: Agustín Rossi – Luis Advíncula, Carlos Izquierdoz [C], Marcos Rojo, Frank Fabra – Agustín Almendra (82′, Cristian Medina), Esteban Rolón, Rodrigo Montes (59′, Aaron Molinas) – Cristian Pavón (70′, Diego González), Nicolás Orsini (81′, Luis Vázquez), Edwin Cardona (59′, Norberto Briasco-Balekian)

Sędziował: Nicolás Lamolina

W tabeli najpopularniejszy argentyński klub okupuje szóstą lokatę, zdobywszy 21 punktów. Druga wygrana pod rząd, żadnej porażki od półtora miesiąca.

Martwi tylko strata aż ośmiu oczek do liderujących Talleres. Najważniejsze jednak, iż aktualna gra Boca nie budzi większych obaw, iż „Azul y Oro” do następnej edycji Copa Libertadores mogliby się nie załapać.

Za tydzień w niedzielę El Superclásico w czternastej kolejce ligowej!

Colón zajmuje dziewiątą lokatę wśród klasyfikacji, zdobywszy 19 oczek. Team z Santa Fe zdobył w czerwcu Copa de Liga Profesional i udział w CL 2022 ma już zaklepany.