Boca nie zagrają w Copa Libertadores 2022?

Awans Boca Juniors do przyszłorocznego Copa Libertadores 2022 staje się coraz bardziej niepewny. Droga prowadzi przez rozgrywki ligowe i triumf w Copa Aregentina 2021. Ta pierwsza po wczorajszej porażce z Gimnasią La Plata staje się już coraz mniej realna.

Triumf w zeszłorocznym turnieju Copa Maradona nie dawał kwalifikacji do Copa Libertadores 2022, a jedynie do Copa Sudamericana 2022. W tych pierwszym start ma zagwarantowany Colon Santa Fe, który triumfował w ostatnim Copa Liga Profesional. Poza tym awans uzyska mistrz obecnych rozgrywek ligowych czyli najprawdopodobniej River Plate, triumfator Copa Argentina 2021 oraz dwie najlepsze ekipy z tabeli łącznej za Copa Liga Profesional 2021 i trwającej Liga Profesional 2021. Trzecia zagra w eliminacjach.

Aktualnie Velez Sarsfield ma na koncie 62 punkty (o 10 więcej niż Bosteros) i raczej nie pozwoli się wyprzedzić w tabeli grupie pościgowej złożonej z kilku drużyn. W tej sytuacji będą się one bić o jedno miejsce dające fazę grupową i drugie dające prawo gry w eliminacjach. W grze są Talleres Cordoba (56 pkt), Lanus (53 pkt), Boca Juniors (52 pkt), Estudiantes (49 pkt, ale w nocy gra jeszcze z River Plate) oraz Independiente (48 pkt i dzisiaj mecz wyjazdowy z Newell’s).

Najkrótsza droga do Copa Libertadores 2022 dla Boca Juniors biegnie przez triumf w Copa Argentina 2021. W najbliższą środę Xeneizes w meczu półfinałowym zmierzą się z Argentinos Juniors. W drugim 13 listopada Talleres Cordoba zagra Godoy Cruz. Teoretycznie lepiej by było gdyby w razie awansu do finału rywalem Bosteros była ta pierwsza ekipa, bo ma spore szanse na awans drogą ligową i w razie jej triumfu zwolniłaby jedno miejsce.

TyCSports

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.