Boca news

prasaBoca Juniors przygotowują się na klubowych obiektach do półfinałowych spotkań Copa Libertadores z ekwadorskim Independiente del Valle. W najbliższy czwartek rozegrają kontrolne spotkanie z paragwajską Olimpia Asunción.

Spotkania z Independiente del Valle zaplanowano na 7 i 14 lipca. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Quito, a rewanż na La Bombonera. Zanim do nich dojdzie Bosteros rozegrają jeszcze dwa spotkania. Najpierw 23 czerwca na stadionie Padre Martearena w Salta zmierzą się w towarzyskim spotkaniu z Olimpia Asunción, a w środę 29 czerwca w San Juan zagrają z czwartoligowym Güemes Santiago del Estero w 1/32 finału Copa Argentina.

Władze Boca Juniors nie zgadzają się by Cristian Pavón zagrał w reprezentacji Argentyny na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Prezydent Daniel Angelici podczas ostatniej konferencji prasowej stwierdził: – Priorytetem jest Copa Libertadores i Pavon jest bardzo ważnym zawodnikiem dla nas wiec nie pojedzie grać na igrzyskach.

Prezydent Boca Juniors poruszył również kwestię biletów dla fanów Boca na pierwszy mecz w Quito z Independiente: – Wysłaliśmy wniosek do CONMEBOL o przyznanie 4 tysięcy biletów dla naszych fanów. Jeżeli takowych nie otrzymamy, to my też nie przeznaczymy biletów dla fanów z Ekwadoru na rewanż na La Bombonera. Rozważymy również kroki prawne, ale mamy nadzieję, że wszystko dobrze się skończy.

Tradycyjnie już argentyńskie media szeroko rozpisują się o spekulacjach transferowych związanych z Boca Juniors. Urugwajczyk Alvaro Pereira, który gra w hiszpańskim Getafe, deklaruje w wywiadach, że bardzo chciałby grać w Boca Juniors. O zainteresowaniu 30-letnim obrońcą wspominał w wywiadach Angelici.

Innym graczem, który może trafić do Boca jest Guido Pizarro. Reprezentant Argentyny na turniej Copa America jest zawodnikiem meksykańskiego Tigres. Angelici w wywiadzie stwierdził, że klub ma budżet na transfer zawodnika (6 mln dolarów), ale przeszkodą są jego wygórowane żądania finansowe.

Angelici ujawnił również, że klub założył oficjalne zapytania do Lanus w sprawie paragwajskiego obrońcy Gustavo Gomeza, ale władze aktualnego mistrza Argentyny mają zbyt wygórowane żądania finansowe. Alternatywą dla niego może być Santiago Vergini, który aktualnie jest graczem angielskiego Sunderlandu. Xeneizes zwrócili się z zapytaniem do angielskiego klubu (prawdopodobnie w sprawie wypożyczenia) i czekają na odpowiedź. Prezydent Boca wspomniał również o zainteresowaniu 23-letnim napastnikiem Lucasem Melano z Portland Timbers (MLS).

Definitywnie upadła kwestia sprowadzenia Héctora Villalby z San Lorenzo. Choć oba klubu doszły ze sobą do porozumienia i transfer miał być częścią sprzedaży drugiej połowy praw do Nicolasa Blandiego, to sam zawodnik nie chciał grać w Boca. W tej sytuacji nie wiadomo w jaki sposób San Lorenzo zapłaci za Blandiego.

espndeportes – telam

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.