Boca najbogatsi w Copa Libertadores

prasa

„Xeneizes” przed nowym sezonem wzmocnili się pięcioma nowymi zawodnikami za których zapłacili ok. 18 mln dolarów. Wartość obecnej kadry Boca Juniors szacowana jest przez portal Transfermarkt na 111 mln euro, a to oznacza najwięcej ze wszystkich uczestników trwającej edycji Copa Libertadores.

Bramkarz Andrada kosztował  5 mln dolarów (niektóre źródła podają, że 4,5 mln) plus Guillermo Sara, który w ramach rozliczenia przeszedł do Lanús. Carlos Izquierdoz – najdroższy ze wszystkich transferów, został pozyskany z meksykańskiego Santos Laguna za 7 mln dolarów. Za Sebastiána Villę zapłacono Deportes Tolima 3 mln dolarów, tyle samo kosztował Mauro Zárate pozyskany z Watford.

Ponadto wypożyczony został Lucas Olaza. Talleres w zamian otrzymali na roczne wypożyczenia Tomása Pochettino i Gonzalo Maroniego oraz 10% z kwoty przyszłej sprzedaży swojego wychowanka obecnie przyodziewającego granatowo-żółtą koszulkę, Cristiana Pavóna. „Bosteros” będzie przysługiwać opcja pierwokupu 24-letniego lewego defensora za 5 milionów dolarów.

Trener Barros Schelotto dysponuje tak mocną i szeroką kadrą, że może wystawić teoretycznie dwie mocne jedenastki. Daje mu to duży komfort w walce na trzech frontach – Copa Argentina, Superliga i Copa Libertadores.

tycsports.com

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź