Boca Juniors vs Vélez Sarsfield – nd. 23:15

Dzisiaj późnym wieczorem Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Velezu Sarsfield, w spotkaniu 5. kolejki sezonu  Torneo de Transición 2014.

Dzisiejszy mecz będzie debiutem na ławce trenerskiej Rodolfo Arruabarreny, który zastąpił w piątek na tym stanowisku zwolnionego dzień wcześniej Carlosa Bianchiego. Od razu przyjdzie mu się zmierzyć z liderującym Velezem Sarsfield, który w pierwszych czterech kolejkach zgromadził komplet 12 punktów. El Fortin ogrywali kolejno 1:0 Tigre (wyjazd), 2:1 Arsenal de Sarandi (dom), 4:0 Independiente (wyjazd) i 1:0 Lanus (dom). Jak widać strzelili w tych spotkaniach aż 8 bramek tracąc zaledwie 1 gola. W razie zwycięstwa “Vasco” Arruabarrena może wiec rozpocząć swoją pracę z przytupem i tym samym zamknąć na jakiś czas falę krytyki części fanów na władze klubu, za zwolnienie Bianchiego i wcześniej za nieprzedłużenie umowy z Riquelme.

Nowy trener zamierza dokonać kilku zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do ostatnich spotkań oraz zastosować nowe ustawienie taktyczne. Powraca po kontuzji do gry Fernando Gago, który zastąpi Gonzalo Castellaniego. Od początku zagra również Luciano Acosta w miejsce Andrésa Cháveza. Natomiast Nicolás Colazo i César Meli zastąpią odpowiednio Nahuela Zárate i Federico Bravo. Jeżeli chodzi o ustawienie taktyczne “Vasco” zdecyduje się na system 4-2-3-1 zamiast 4-4-2 jakie stosował od początku sezonu Bianchi.

Goście to w ostatnich latach chyba najsolidniejsza i najrówniejsza drużyna w Argentynie. Jednak chyba nikt się nie spodziewał, że tak fantastycznie wystartuje w nowym sezonie, po tym jak drużynę opuścili tacy zawodnicy jak Agustín Allione, Fernando Tobio, Mauro Zárate i Héctor Canteros, a nie dokonano jakiś spektakularnych wzmocnień. Trener Jose Flores dokona prawdopodobnie tylko jednej zmianie w składzie, który ostatnio pokonał u siebie Lanus. W pomocy Yamila Asada zastąpi Jorge Correa, który ostatnio pauzował za kartki.

Największym zagrożeniem dla Bosteros będzie były napastnik Xeneizes, Lucas Pratto, który w trzech ostatnich meczach strzelił cztery bramki.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-2-3-1
Agustín Orión – Leandro Marín, Mariano Echeverría, Daniel Díaz, Nicolás Colazo – César Meli, Cristian Erbes – Luciano Acosta, Fernando Gago, Federico Carrizo – Jonathan Calleri.

Velez Sarsfield: 4-4-2
Sebastián Sosa – Fabián Cubero, Sebastián Domínguez, Facundo Cardozo, Emiliano Papa – Leonardo Rolón, Leandro Desábato, Ariel Cabral, Jorge Correa – Lucas Pratto, Roberto Nanni.

Sędzia: Patricio Loustau.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

2 komentarzy do "Boca Juniors vs Vélez Sarsfield – nd. 23:15"

  1. Palacio's Gravatar Palacio
    31 sierpnia 2014 - 23:13 | Link

    Oby się przełamali.

  2. Ed's Gravatar Ed
    31 sierpnia 2014 - 23:20 | Link

    Początek meczu i już ostro cisną Velez

Komentarze są wyłączone.