Boca Juniors vs. Velez Sarsfield – czw. 2:15

Dzisiejszej nocy czasu polskiego dojdzie w Mar del Plata do barażowego meczu o prawo gry w fazie grupowej Copa Libertadores pomiędzy Boca Juniors i Velez Sarsfield. Spotkanie poprowadzi jako arbiter główny Germán Delfino.

Obie drużyny zmierzyły się kilka dni temu w tym samym miejscu w ramach letniego Torneo de Verano. Padł wówczas remis 2:2, ale obaj trenerzy wystawili wówczas rezerwowe jedenastki. Dzisiaj zobaczymy już najsilniejsze składy obu ekip i zapowiada się zacięta rywalizacja, bo stawka jest spora. W razie remisu w regulaminowym czasie gry odbędzie się 30 minutowa dogrywka, a jeżeli i ta nie wyłoniłaby zwycięzcy to zadecyduje o tym seria rzutów karnych. O kontrowersjach związanych z rozegraniem barażu pisałem tutaj i tutaj.

Teoretycznie bardziej zdeterminowani są El Fortin, bo w razie porażki w ogóle nie zagrają w Copa Libertadores. Xeneizes mają jeszcze wyjście awaryjne, bo w razie porażki zmierzą się z ekwadorskim Independiente del Valle w kwalifikacjach. Bosteros chcą jednak już dzisiaj zapewnić sobie awans, bo wówczas trafiliby do grupy 5, gdzie czeka na nich Wanderers de Montevideo (Urugwaj), FC Zamora (Wenezuela) i zwycięzca kwalifikacyjnego dwumeczu pomiędzy Palestino (Chile) i Nacional Montevideo (Urugwaj). Natomiast w razie porażki i zwycięstwa nad Independiente del Valle trafiliby do trudniejszej grupy 7,  z kolumbijskim Atletico Nacional, paragwajskim Libertad i ekwadorską Barceloną SC.

Trener Rodolfo Arruabarrena wystawi dzisiaj najsilniejszy skład, jaki ma obecnie do dyspozycji. Na środek obrony wraca kontuzjowany ostatnio Daniel Diaz, któremu partnerować będzie Guillermo Burdisso. Oznacza to, że nie zdecyduje się na żadnego ze stoperów sprowadzonych w ostatniej chwili. Prawdopodobnie zastanawiał się nad grą Marco Tosiglieri, ale ten w ostatniej chwili nabawił się drobnego urazu. Natomiast w ataku nie zagra Andrés Chávez, który ma problemy zdrowotne i zastąpi go Federico Carrizo.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors:
Agustín Orion – Leandro Marín, Daniel Díaz, Guillermo Burdisso, Nicolás Colazo – César Meli, Cristian Erbes, Fernando Gago – Juan Manuel Martínez, Jonathan Calleri, Federico Carrizo.

Velez Sarsfield:
Sebastián Sosa – Fabián Cubero, Hernán Pellerano, Sebastián Domínguez, Fausto Grillo – Yamil Asad, Lucas Romero, Leandro Somoza, Ariel Cabral – Mariano Pavone, Milton Caraglio.

Sędzia: Germán Delfino.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.