Boca Juniors vs Union Santa Fe – wt. 01:00

Dzisiejszej nocy czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Union de Santa Fe, w spotkaniu 7. kolejki sezonu Torneo Transición 2016 (grupa 2).

Xeneizes powalczą dzisiaj o pierwsze zwycięstwo pod wodzą trenera Guillermo Barrosa Schelotto. Do tej pory “bliźniak” poprowadził Bosteros w trzech spotkaniach i wszystkie one zakończyły się podziałem punktów (0:0 z Racingiem Club w CL, 0:0 z River Plate w lidze i 1:1 Bolivarem w CL). Okazja ku temu jest znakomita, bo Union w obecnym sezonie gra średnio i zdobył 6 punktów w 6 spotkaniach, raz wygrywając, 3 razy remisując i 2 razy przegrywając. Na wyjazdach drużyna z Santa Fe jeszcze nie wygrała dwukrotnie remisując i raz przegrywając. Dodatkową motywacją dla gospodarzy może być fakt, że porażkę w końcu poniosło liderujące w grupie 2. CA Lanus (1:2 z Racingiem Club na wyjeździe) i druga Defensa y Justicia (0:2 u siebie z Huracanem). W razie wygranej Boca Juniors zbliżą się do lidera grupy na 5 punktów, a do miejsc 2-4 na dwa oczka.

Goście przyjeżdżają na La Bombonerę z bardzo miłymi wspomnieniami, bo dwie ich ostatnie wizyty na tym obiekcie kończyły się sensacyjnymi wygranymi. W ostatnim sezonie w sierpniu 2015 roku wygrali po dość szalonym spotkaniu 4:3, strzelając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry. Natomiast w marcu 2013 roku wygrali 3:1, a Xeneizes honorową bramkę strzelili dopiero w samej końcówce.

Trener Guillermo Barrosa Schelotto zamierza na dzisiejsze spotkanie dokonać trzech zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do meczu w La Paz. Kontuzjowanego stopera Daniela Diaza zastąpi Fernando Tobio, w pomocy Nicolas Lodeiro zagra zamiast Marcelo Meliego, a w ataku Sebastián Palacios zmieni Andrésa Cháveza.

Trener gości  Leonardo Madelón również dokona kilku zmian. W obronie kontuzjowanego Emanuela Bríteza i Emir Faccioli, słabo prezentującego się w meczu z Racingiem, zastąpią Rolando García Guerreño i Jonatan Fleita, a Santiago Zurbriggen zostanie przesunięty ze stopera na prawą obronę.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-3-3
Agustín Orión – Leonardo Jara, Fernando Tobio, Juan Insaurralde, Frank Fabra – Pablo Pérez, Fernando Gago, Nicolás Lodeiro – Sebastián Palacios, Carlos Tevez, Federico Carrizo.

Union de Santa Fe: 4-4-2
Nereo Fernández – Santiago Zurbriggen, Rolando García Guerreño, Jonatan Fleita, Bruno Pittón – Diego Villar, Nelson Acevedo, Mauricio Martínez, Ignacio Malcorra – Lucas Gamba, Claudio Riañ.

Sędzia: Darío Herrera.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.