Boca Juniors vs Tigre – nd. 00:00

Dokładnie o północy z soboty na niedzielę czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera ekipę Tigre w spotkaniu 11. kolejki Superliga Argentina 2018/2019. Xeneizes podobnie jak w kilku ostatnich spotkaniach ligowych zagrają w mocno eksperymentalnym składzie gdyż aktualnie wszystko jest podporządkowane finałom Copa Libertadores.

Rozgrywki ligowe nie są w tej chwili priorytetem dla Boca. Bosteros będzie trudno obronić tytuł mistrzowski, gdyż tracą już do liderującego Racing Club osiem oczek. La Academia w 100% może skupić się na lidze, a Xeneizes żyją finałami Copa Libertadores, w których najprawdopodobniej dojdzie do Superclasicos z River Plate. W tej sytuacji trener Schelotto w ostatnich spotkaniach ligowych wystawiał zmieników, którzy w trzech ostatnich spotkaniach wywalczyli zaledwie 2 oczka. Wyjazdowy remis z Racing Club można jeszcze oceniać pozytywnie, zwłaszcza, że wyciągnęli wynik z 0:2 do 2:2. Jednak bezbramkowy remis u siebie z Rosario Central i zeszłotygodniowa porażka 1:2 na wyjeździe z Gimnasią La Plata już nie są powodem do chwały i stad czołówka tabeli nieco Xeneizes odjechała.

Tigre z 11 oczkami na koncie zajmuje dopiero 18 pozycję i ich sytuacja w kontekście tabeli decydującej o spadkach nie jest za ciekawa. Jeżeli nie zaczną regularnie punktować to niewykluczone, że na koniec sezonu doznają goryczy degradacji. Aktualnie ze średnią 0.985 zajmują przedostatnią pozycję, czyli spadkową.

Przypuszczalny skład:

Boca Juniors (4-3-3):
Agustín Rossi – Gino Peruzzi (Julio Buffarini), Paolo Goltz, Leonardo Balerdi, Emmanuel Más – Fernando Gago, Julián Chicco (Emmanuel Reynoso), Agustín Almendra – Cristian Espinoza, Carlos Tevez, Mauro Zárate (Edwin Cardona).

Tigre (4-4-2);
Augusto Batalla – Maximiliano Caire, Ignacio Canuto, Néstor Moiraghi, Lucas Rodríguez – Martín Galmarini, Sebastián Prediger, Jorge Ortíz, Matías Pérez García – Diego Morales, Federico González.

Sędzia: Germán Delfino.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.