Boca Juniors vs Temperley – nd. 23:15

W niedzielę późnym wieczorem czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Temperley w spotkaniu 15. kolejki Superliga Argentina 2017/2018.

Gospodarze są zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania. Boca Juniors z 34 oczkami na koncie bezkompromisowo lideruje w Superlidze z 6 oczkami przewagi nad drugim w tabeli San Lorenzo i 7 nad Talleres. Oba te zespoły podobnie jak i Boca swoje mecze w tej kolejce rozegrają przed własną publicznością, odpowiednio z Newell’s Old Boys i Banfield. Jest duże prawdopodobieństwo, że zainkasują komplet punktów więc „Xeneizes” również powinni mecz z Temperley wygrać by różnica punktowa utrzymała się na dotychczasowym poziomie.

Goście w tabeli zajmują dopiero 25. pozycję z zaledwie 12-punktowym dorobkiem. Po niedawnym wznowieniu rywalizacji ligowej zanotowali dwie porażki. Najpierw 0:3 na wyjeździe z Atlético de Tucumán, a w poprzedniej kolejce 0:1 u siebie z Talleres. „El Gasolero” w tabeli spadkowej mają bilans 1,055 pkt na mecz i są jednym z głównych kandydatów do degradacji. W poprzednim sezonie ich wizyta na La Bombonera zakończyła się demolką. „Bosteros” rozbili ich 4:0 już po 24 minutach prowadząc trzema golami. Miejmy nadzieję, że i dzisiaj Apacz i spółka nie będą mieć większych problemów z zainkasowaniem kompletu punktów.

W porównaniu do wyjściowej jedenastki, jaka wybiegła tydzień temu przeciwko San Lorenzo trener Guillermo Barros Schelotto dokona tylko jednej zmiany. Kontuzjowanego Pablo Péreza zastąpi Walter Bou. Pomocnik w klasyku miał ogromnego pecha. Powrócił do gry po kontuzji, ale po 10 minutach musiał opuścić murawę gdyż uraz mu się odnowił. Ta jedyna roszada spowoduje zmianę systemu gry z 4-3-1-2 na 4-2-3-1. Carlos Tévez z pozycji wysuniętego napastnika zostanie przesunięty do ofensywnego trio, które będzie operowało za Bou.

Kadra Boca na mecz:

Bramkarze: Guillermo Sara, Agustín Rossi
Obrońcy: Paolo Goltz, Julio Buffarini, Emmanuel Más, Leonardo Jara, Lisandro Magallán, Frank Fabra, Santiago Vergini
Pomocnicy: Wílmar Barrios, Nahitan Nández, Gonzalo Maroni, Edwin Cardona, Emanuel Reynoso, Sebastián Pérez
Napastnicy: Cristian Pavón, Carlos Tévez, Walter Bou, Ramón Ábila, Cristian Espinoza

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors (4-2-3-1):
Agustín Rossi – Leonardo Jara, Paolo Goltz, Lisandro Magallán, Frank Fabra – Natihan Nández, Wílmar Barrios – Cristian Pavón, Carlos Tévez, Edwin Cardona – Walter Bou

Temperley (4-4-2):
Josué Ayala – Marcos Pinto, Matías Nani, Ignacio Bogino, Adrián Scifo – Mathías Villasanti, Leonardo Di Lorenzo, Adrián Arregui – Ramiro Costa, Fabián Muñoz, Ezequiel Montagna

Sędzia: Ariel Penel.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź