Boca Juniors vs Talleres de Córdoba – pon. 01:15

W nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu Boca Juniors podejmą na La Bombonera ekipę Talleres de Córdoba w spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej Copa Liga Profesional. Więcej o nowych rozgrywkach w okresie koronawirusa tutaj.

Śmiało można napisać, że jest to mecz na szczycie grupy 4., gdyż spotka się lider z wiceliderem (aktualna tabela tutaj). Xeneizes w razie zwycięstwa praktycznie zapewnią sobie awans do fazy „Campeón de Copa 2020” (awansują dwie pierwsze drużyny z grupy). Nie będzie to jednak łatwe zadanie, bo kadra Bosteros jest mocno osłabiona nieobecnością kilku graczy, którzy przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji narodowych. Mimo to gospodarze są faworytem dzisiejszego meczu, gdyż w 2020 roku pod wodzą Miguela Angela Russo jeszcze nie przegrali w meczu o stawkę. Ich bilans to 16 spotkań, 13 zwycięstw i 3 remisy.

Ubytki kadrowe Boca Juniors są spore. Na kadrze przebywają, Esteban Andrada (Argentyna), Jorman Campuzano, Edwine Cardona, Frankiem Fabra (wszyscy Kolumbia), kontuzjowany po ostatnim meczu z Newell’s jest Eduardo Salvio, a gdyby nie był przebywałby na kadrze Albicelestes. Do tego dochodzi brak Guillermo Pola Fernándeza (powody tutaj) wiec ewidentnie widać, że zwłaszcza z ustawieniem linii pomocy będzie miał duży problem trener Russo. Nic dziwnego, że w kadrze meczowej znalazło się 5 młodzieżowców Zeballos, Molinas, Roldán, Varela i Medina.

Goście dwa pierwsze spotkania Copa Liga Profesional rozegrali u siebie. Najpierw pokonali 3:1 Newell’s Old Boys, a przed tygodniem zremisowali 1:1 z Lanus. Kadra tego zespołu mocno się zmieniła przed startem obecnego sezonu. Opuścili go m.in. Nahuel Bustos, Guido Herrera, Andrés Cubas, Dayro Moreno, Facundo Medina, Leo Godoy, Jonathan Menéndez i José Mauri. Przybyli natomiast bramkarz Marcos Díaz, napastnik/skrzydłowy Mateo Retegui i środkowy pomocnik Argentinos, Francis Mac Allister. Pierwszy z nich ostatnio był rezerwowym w Boca Juniors, drugi jest wypożyczony z Bosteros, a w kadrze Talleres przeszłość w Boca mają jeszcze 42-letni podstawowy bramkarz Mauricio Caranta, obrońca Juan Komar, pomocnik/skrzydłowy Tomas Pochettino, napastnik/skrzydłowy Franco Fragapane.

Statystyki

Obie drużyny rozegrały ze sobą 52 oficjalne pojedynki ligowe. Xeneizes wygrali 22 spotkania, 18 pojedynków zakończyło się remisem, a 12 wygraną Talleres. Bilans bramkowy jest korzystny dla „Bosteros” – 76 goli strzelonych i 59 straconych. Poza spotkaniami ligowymi obie drużyny mierzyły się ze sobą w spotkaniach towarzyskich. Ich bilans jest bardzo wyrównany – 12 wygranych Boca, 10 Talleres i 7 remisów. Co ciekawe w bramkach bilans jest niekorzystny dla mistrzów Argentyny – wynosi 45 strzelone i 47 straconych.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors: (4-2-3-1): Agustín Rossi – Julio Buffarini, Lisandro López, Carlos Izquierdoz, Emanuel Más – Nicolás Capaldo, Leonardo Jara – Gonzalo Maroni ,Carlos Tevez, Sebastián Villa – Franco Soldano.

Talleres de Córdoba: (4-4-2): Mauricio Caranta – Nahuel Tenaglia, Juan Cruz Komar, Rafael Pérez, Augusto Schott – Diego Valoyes, Federico Navarro, Juan Ignacio Mendez, Franco Fragapane – Tomás Pochettino, Favio Cabral.

Sędzia:Germán Delfino.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.